Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestska trznica nitra.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com
9. apríla 2021 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Žena bez rúška bola pozitívna, sprevádzala muža na pracovný pohovor. Obom hrozí vysoká pokuta

Mestská polícia zastavila pár bez respirátorov a rúšok. Napokon prišla na to, že žena je pozitívne testovaná. Obom hrozí vysoká pokuta a skončili v karanténnom zariadení.

Počas bežného hliadkovania si mestskí policajti všimli pár bez ochranných pomôcok horných dýchacích ciest v zmysle opatrení proti šíreniu koronavírusu na ulici Štefánikova trieda pri mestskej tržnici. Šlo o muža vo veku 22 rokov a ženu veku 20 rokov, obaja z obce Chynorany.

Mestská polícia im udelila pokutu, ktorú však na mieste odmietli zaplatiť. Za toto porušenie boli obaja postúpený na vecne príslušný správny orgán na doriešenie. Mestskí policajti oboch informovali, že pri postúpení im hrozí pokuta až do výšky 1659 eur. Uviedla to Mestská polícia Nitra vo svojom týždennom hlásení.

Porušenie karantény

Muž hliadke mestskej polície predložil aj negatívny výsledok testu na COVID-19, pričom žena uviedla, že bola na teste v ten istý deň spolu s ním a bola pozitívna.

S mužom sa v meste nachádzala podľa jej slov preto, že mu robila psychickú podporu na pracovnom pohovore, odkiaľ sa vracajú.

Po tejto správe okamžite informovala hliadka mestskej polície Úrad verejného zdravotníctva v Nitre. Pracovníčky úradu sa podľa slov mestskej polície vyjadrili, že im práve končí pracovná doba a majú ich informovať e-mailom nasledujúci deň.

Patová situácia

Na pomoc bola privolaná hliadka PZ SR, ktorá však pár previezť nemohla, pretože nedisponuje špeciálnym vozidlom na tieto účely. Tak isto záchranári  nevykonávajú prevozy pozitívnych osôb, tí však odporučili zdravotnú prepravnú službu Wespa.

Po skontaktovaní so zodpovedným pracovníkom prepravnej služby sa tento vyjadril, že prevoz nevykonajú, pretože nemá kto uhradiť faktúru za takto zrealizovaný prevoz mimo Nitry,“ informovala o problematickej situácii Mestská polícia Nitra.

Prevoz tiež nemohla zabezpečiť ani obec Chynorany, keďže ako uviedla mestská polícia, starostka sa vyjadrila, že na prevoz nemá finančné prostriedky.

Skončili v karanténnom centre

Napokon sa mestskí policajti dohodli s vedúcou sociálneho útvaru na umiestnení previnilcov do karantény v nitrianskom amfiteátri na Dolnozoborskej ulici.

V nočných hodinách mestskí policajti skontrolovali v ubytovni prítomnosť osôb a zistili, že sa nachádzajú v amfiteátri,“ uzavrela prípad Mestská polícia Nitra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X