Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra nesvady kupalisko.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - koláž NitraDen.sk

Mesto v kraji plánuje rozširovať svoje termálne kúpalisko, chce atrakcie aj služby

Začatie prevádzky, teda otvorenie novej časti termálneho kúpaliska, odhaduje investor približne na rok 2025 až 2026.

Najmladšie mesto na Slovensku, Nesvady v Nitrianskom kraji, chce rozšíriť svoje termálne kúpalisko. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Cieľom spoločnosti Thermál Nesvady je dovybavenie areálu kúpaliska, zatraktívnenie rekreácie pre všetky vekové kategórie a predĺženie doby využitia mimo hlavnej sezóny nielen pre obyvateľov mesta, ale aj širšieho územia. Spoločnosť zároveň konštatuje, že aktuálna kapacita 1 630 návštevníkov denne, prípadne 326 osôb jednorazovo počas letnej prevádzky, je už nepostačujúca.

Nadväznosť na existujúci areál

Riešená investícia bude priamo nadväzovať na existujúci areál termálneho kúpaliska, ktoré je v prevádzke od roku 2019. Termín začatia a ukončenia stavebných úprav a realizačných prác, ako aj osadenia všetkej potrebnej technológie, spresní investor v súčinnosti s dodávateľmi stavby pri následných etapách projektu.

Očakáva sa, že prvé stavebné a osobitné rozhodnutia by mohli byť vydané v druhej polovici roku 2024. Celková výmera existujúceho areálu termálneho kúpaliska predstavuje zhruba 44-tisíc štvorcových metrov, po rozšírení by mala dosiahnuť 75-tisíc štvorcových metrov.

Začatie prevádzky, teda otvorenie novej časti termálneho kúpaliska, odhaduje investor približne na rok 2025 až 2026. Predbežné investičné náklady budú rozpočtom určené v ďalšom stupni projektovej dokumentácie.

Rozšírenie parkovania

Po uvažovanom rozšírení termálneho kúpaliska sa počet parkovacích stojísk zvýši z pôvodných 92 na 452, v čom sú zarátané i parkovacie miesta pre autobusy, osobné automobily, nové bicyklové státia a plochy pre autokemping.

V rámci navrhovaného rozšírenia uvažujú o vybudovaní Wellness s krytým a výplavovým bazénom, multifunkčného bazéna, toboganov, vodných atrakcií vrátane plôch pre letné atrakcie a aktivity, ale tiež prístavbe objektov administratívy a skladového hospodárstva, hygienických zariadení a šatní, predajných stánkov či troch nových studničných vrtov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X