Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fc nitra futbal stadion konkurz
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mesto Nitra
21. júla 2023 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA Diskusia()

FC Nitra je v konkurze, správkyňa tak nebude pokračovať v prevádzke podniku

Vyhlásením konkurzu zanikla aj nájomná zmluva pre FC Nitra o prenájme futbalového štadióna a vedľajších hracích plôch.

Súd rozhodol, že FC Nitra je v konkurze, a tak správkyňa nebude pokračovať v prevádzke podniku. Správkyňa konkurznej podstaty vo svojej záverečnej správe o majetnosti dlžníka konštatovala, že konkurz mal byť zo strany samotného FC Nitra, a. s., podaný už pred 10 rokmi. Informuje o tom v tlačovej správe hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek, podľa ktorého Okresný súd Nitra rozhodol vo svojom uznesení z 10. júla, že vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka FC Nitra, a. s.

Súd ustanovil správkyňu konkurznej podstaty Michaelu Vadkerti a začína tiež hlavné insolvenčné konanie. Vyzýva zároveň všetkých veriteľov, aby v základnej prihlasovacej lehote do 45 dní od vyhlásenia konkurzu prihlásili svoje pohľadávky.

Po preštudovaní uložených účtovných závierok v Registri účtovných závierok je nepochybné, že dlžník (čiže FC Nitra) bol predĺžený počas posledných 10 rokov jeho existencie, z toho vyplýva, že hodnota jeho majetku bola neustále nižšia ako hodnota jeho záväzkov, čo zakladalo povinným osobám podať návrh na vyhlásenie konkurzu,“ píše ďalej Holúbek.

Uznesenie okresného súdu bolo zverejnené v Obchodnom vestníku 17. júla 2023, od 18. júla sa preto konkurz považuje za vyhlásený a vykonateľný,“ konštatuje správkyňa konkurznej podstaty vo svojom liste pre Nitriansku investičnú s.r.o., ktorá je vlastníkom futbalového štadióna na Jesenského ulici. Správkyňa zároveň uviedla, že nebude pokračovať v žiadnej z činností súvisiacich s podnikateľskou činnosťou úpadcu FC Nitra.

Vyhlásením konkurzu zanikla aj nájomná zmluva pre FC Nitra o prenájme futbalového štadióna a vedľajších hracích plôch. Platnú nájomnú zmluvu na štadión tak k dnešnému dňu majú kluby ČFK Nitra, AC Nitra a TJ Slovan Chrenová,“ skonštatoval konateľ Nitrianskej investičnej.

Rodičia mládežníckych hráčov, ktorí sú aj po vyhlásení konkurzu hráčmi klubu, môžu do piatka 21. júla zrealizovať prestupy bez obmedzenia, a to bez súhlasu FC Nitra, avšak vznikne nárok FC Nitra na odstupné za amatéra, a tiež od soboty 22. júla požiadať o prestup, s ktorým musí FC Nitra súhlasiť, pričom vznikne taktiež nárok na odstupné. Uviedol to Slovenský futbalový zväz vo svojom stanovisku k danej situácii.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X