Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vystavba mlynarce.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk - AK CSANDA-PITERKA

Mlynárce sa rozrastú, vznikne tu nový bytový komplex s parkovaním a komerčnými priestormi

Noví nájomníci by sa do bytového komplexe v Nitre mohli nasťahovať predbežne až v januári 2028.

V nitrianskej mestskej časti Mlynárce vznikne nový bytový komplex Nové Mlynárce. Výstavba pozostáva zo siedmich samostatne stojacich štvorpodlažných domov s ustúpeným podlažím prepojených spoločnou podzemnou hromadnou garážou.

Ako vyplýva zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) vzniknúť má 240 bytových a apartmánových jednotiek, päť komerčných priestorov na prenájom a 350 parkovacích stojísk. Predpokladané investičné náklady sú 25 miliónov eur.

Začiatok prípravných a terénnych prác je predbežne určený na marec 2025 a začiatok výstavby na máj 2025. Ukončenie výstavby je plánované na december 2027 a predbežný začiatok prevádzky je január 2028.

Pozemok určený pre výstavbu je v súčasnosti nezastavaný, klasifikovaný ako orná pôda. Pred začiatkom výstavby budú vyňaté plochy ornej pôdy z poľnohospodárskeho pôdneho fondu. Navrhovateľ v súčasnej dobe pripravuje majetkové vysporiadanie pozemkov.

Súčasťou komplexu má byť aj vytvorenie rôznych zón, ktoré budú rozdelené podľa voľnočasových aktivít. Predmetné objekty bude vzhľadom na ich dispozičné riešenie, ako aj celkové technické a funkčné riešenie, možné uvádzať do ich riadneho užívania aj postupne po jednotlivých stavebných celkoch.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X