Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bubnovacka titulka.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Centrum Slniečko
20. novembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Takto prebiehal Svetový deň prevencie násilia páchaného na deťoch v Nitre

Bubnovačka bola venovaná všetkým deťom. Symbolizovať mala hlavne pozornosť, ktorú by sme mali obrátiť na prevenciu násilia páchaného na deťoch.

Centrum Slniečko, n.o. pod záštitou Koalície pre deti Slovensko a v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre ochranu detí pred násilím pri MPSVaR SR, rozbubnovalo v Nitre s Campanou Batucadou pod vedením Igora „Presidente“ Holku viac ako 715 detí a 76 dospelých.

Bubnovalo sa nielen v Nitre, ale na celom Slovensku. V mestách, mestečkách, školách a škôlkach. Do bubnovačky s cieľom „Aby bolo deti lepšie počuť“ sa zapojilo na území celého Slovenska skoro 6 000 detí a viac ako 160 dospelých.

Bubnovacka3.jpg

Už v poradí 5. ročník BUBNOVAČKY sa konal 19. novembra – vo Svetový deň prevencie násilia páchaného na deťoch, ale aj v kontexte ďalších dvoch významných dní 18. november – Európsky deň ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, a tak isto 20. novembrom, kedy je Svetový deň detí vyhlásený organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie medzinárodného Dohovoru o právach dieťaťa.

A čo na to samotné deti? „Deti by mali byť šťastné, nemali by zažívať násilie.

Bubnovacka1.jpgBubnovacka2.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X