Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Strecha pixabay.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
16. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Strecha pre váš nápad je späť, školy môžu požiadať o grant

Nitrianska komunitná nadácia vyhlasuje v spolupráci s firemným partnerom výzvu na predkladanie žiadostí o grant v programe Strecha pre Váš nápad. Finančná podpora v rámci grantového programu je zameraná predovšetkým na základné školy v Nitrianskom kraji.

Cieľom programu, ktorý nadácia vyhlasuje v spolupráci s partnerom Bramac – strešné systémy, s. r. o., je podnietiť a podporovať rôznorodé verejnoprospešné a dobrovoľnícke aktivity a kreatívne nápady v základných školách, ktoré prispejú ku skvalitneniu života v školskom prostredí, vychádzajú z potrieb a záujmov žiakov a učiteľov a prinášajú im úžitok. „Program aktivizuje žiakov a učiteľov, aby sami identifikovali, čo im v škole chýba, čo by chceli zlepšiť v školskom prostredí,“ uviedla PR manažérka NKN Natália Zákopčanová.

Podporujú projekty s rôznym zameraním

Cieľom grantového programu je zlepšiť a skvalitniť život na základných školách. Záujemcovia o grant si môžu žiadosť zaregistrovať v online systéme nadácie a zaradiť ju do jednej z troch podporovaných oblastí: podpora vzdelávania, ochrana a tvorba životného prostredia, podpora a rozvoj telesnej kultúry. V minulom roku bolo podporených 9 projektov sumou spolu vyše 8 500 eur. Za peniaze z Nadačného fondu Bramac boli revitalizované školské dvory, vybudované vonkajšie fitnes centrum, učebňa v prírode, oddychová zóna či realizované edukačné workshopy.

Bezplatné poradenstvo v oblasti písania projektov

NKN poskytuje svojím žiadateľom a autorom projektov bezplatné odborné konzultácie v oblasti písania projektových zámerov alebo realizácie a propagácie podporených projektov. Konzultácie prebiehajú elektronicky, telefonicky či osobne.

Žiadosti o grant v programe Strecha pre Váš nápad je možné zasielať elektronicky do 20. apríla. Všetky potrebné informácie a grantovú výzvu nájdete TU.

Strecha pre vas napad nkn bramac.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X