Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra eko projekt nitrianska komunitna nadacia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska komunitná nadácia

Grantový program EKO ďalej Nitra 2024 otvára dvere pre vaše nápady. Zistite viac a podajte žiadosť ešte dnes

Nitra otvára dvere ekologickým projektom. S novým grantovým programom EKO ďalej Nitra 2024 môžu občania a organizácie priniesť zmenu priamo do svojho mesta. Vízia je jednoznačná – podporiť projekty, ktoré zvýšia environmentálne povedomie, minimalizujú emisie a chránia biodiverzitu. 

Mesto Nitra a Nitrianska komunitná nadácia spájajú sily v boji za ekologickú budúcnosť. Ich spoločným cieľom je podpora verejno-prospešných projektov zameraných na ochranu životného prostredia a zvýšenie environmentálneho povedomia obyvateľov. Ako? Prostredníctvom grantového programu EKO ďalej Nitra 2024.

Nový grantový program, ktorý je výsledkom dlhodobého úsilia a snaženia sa o zmenu, je otvorený všetkým organizáciám a neformálnym skupinám v meste Nitra.

Ich úlohou je predložiť projekty, ktoré prinesú reálnu zmenu na lokálnej úrovni. Finančná podpora v maximálnej výške 2 500 eur na jeden projekt sa stáva kľúčovým nástrojom v boji proti klimatickej zmene a ochrane biodiverzity.

Dôležitosť programu

Marta Rácová, členka správnej rady NKN a poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Nitre, zdôrazňuje dôležitosť tohto grantového programu: „V meste Nitra grantový program zameraný na zvýšenie angažovanosti a environmentálneho povedomia občanov dlhodobo absentoval. Program je príležitosťou pre nás všetkých, aby sme si uvedomili, aká je ochrana životného prostredia dôležitá, a že je potrebné meniť veci nielen na úrovni politických rozhodnutí, ale najmä na komunitnej úrovni.

Ciele programu sú jasné: podpora projektov, ktoré prinesú zmenu. Medzi týmito zmenami sú revitalizácia verejných priestranstiev, výsadba zelene, znižovanie tvorby odpadu a zvyšovanie environmentálneho povedomia.

Podpora projektov

Vítané sú nápady, ktoré môžu zmeniť verejné priestranstvá v prospech biodiverzity vrátane revitalizácie predzáhradiek, tvorbou komunitných alejí či záhrad, rozvojom včelárstva, výsadbou zelene, zadržiavaním zrážkovej vody, budovaním vertikálnych záhrad a zelených stien.

Komunitné projekty, ktoré budú podporované, zahŕňajú aj iniciatívy ako bezobalové nakupovanie, separácia odpadu a podpora udržateľného životného štýlu.

Informačný deň

Informačný deň ku grantovej výzve sa bude konať  vo štvrtok 11. apríla o 16.00 hod. v Synagóge v Nitre a je príležitosťou pre všetkých záujemcov získať dôležité informácie a konzultovať svoje nápady.

O projektoch budú rozhodovať odborníci z grantovej komisie, ktorá zahŕňa poslancov mesta Nitra a expertov z oblasti životného prostredia a environmentalistiky a správna rada Nitrianskej komunitnej nadácie.

Chcete zmeniť Nitru k lepšiemu? Staňte sa súčasťou programu EKO ďalej Nitra a zanechajte vo vašom meste svoj ekologický odtlačok. Viac informácií a možnosť podať žiadosť o grant nájdete na stránke Nitrianskej komunitnej nadácii.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X