Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra komunitna nadacia podpora inkluzia.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Canva
27. marca 2024 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V Nitre sa spúšťajú nové grantové programy na posilnenie sociálnej inklúzie odídencom z Ukrajiny

Nové grantové programy majú za cieľ posilniť sociálnu inklúziu odídencom z Ukrajiny v meste Nitra. Tieto programy sú zamerané na podporu rôznych aktivít a organizácií, aby sa vytvorili lepšie podmienky pre komunity v Nitre.

Podpora mladých, neziskových organizácii a neformálnych skupín občanov, či neziskových mimovládnych organizácii je opäť tu v silnej trojkombinácii programov. Cieľom podpory je posilniť sociálnu inklúziu odídencom z Ukrajiny žijúcim v meste Nitra.

Tri nové grantové programy vyhlasuje Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s mestom Nitra a UNICEF. Tieto programy sú navrhnuté tak, aby podporovali rôzne aktivity a iniciatívy, ktoré prispejú ku zlepšeniu vzájomných vzťahov medzi komunitami a vytvoreniu citlivejšej atmosféry voči cudzincom v meste.

Mladí ľudia od 13 do 20 rokov pôsobiaci v meste

Prvá výzva je „Mladí nitrianski filantropi“. Tento program sa zameriava na podporu mladých ľudí od 13 do 20 rokov pôsobiacich v meste Nitra so záujmom o dobrovoľnícke projekty v prospech komunity. Účastníci tohto programu sa naučia pripraviť a realizovať vlastné projekty, pričom úspešní získajú granty až do výšky 600 eur na ich uskutočnenie. Prihlasovanie do výzvy je možné do 3. mája.

Súčasťou programu je aj bezplatné školenie. Cieľom programov môže byť životné prostredie, šport, voľnočasové aktivity, kultúra, prioritou je ale podpora inklúzie detí a mladých ľudí z Ukrajiny a iných znevýhodnených skupín v meste Nitra na základe rovesníckej pomoci.

Neziskové organizácie a neformálne skupiny občanov

Druhý program s názvom „Spoznajme sa“ sa snaží o podporu sociálnej inklúzie a zbližovanie komunít v meste Nitra. Ide o zvýšenie občianskej participácie odídencov z Ukrajiny na živote v našom meste.

V programe budú podporené voľnočasové komunitné inkluzívne programy a aktivity realizované v rôznych oblastiach (napr. šport, kultúra, susedské programy, ochrana životného prostredia…), kultúrno spoločenské podujatia, poskytovanie psychologickej podpory, podpora v oblasti zdravia a pod.

Organizácie a neformálne skupiny občanov môžu získať finančnú podporu až do výšky 2 200 eur na rôzne inkluzívne programy a aktivity, ktoré pomôžu zlepšiť vzťahy medzi rôznymi komunitami. Termín uzávierky predkladania projektov je 13. máj.

Pre neziskové mimovládne organizácie

Tretí program s názvom „Sociálna inklúzia“ je zameraný na podporu dlhodobých služieb poskytovaných odídencom z Ukrajiny, a to renomovanými neziskovými mimovládnymi organizáciami v meste s cieľom vytvoriť lepšie podmienky pre ich sociálnu inklúziu a vytváranie vzájomných dobrých vzťahov medzi ukrajinskou komunitou a ostatnými obyvateľmi Nitry.

Oblasti podpory sa môžu týkať napr. adaptačných vzdelávacích programov, poskytovania sociálnych služieb, psychologického poradenstva, podpory inklúzie detí so zdravotným znevýhodnením a ďalších. Maximálna grantová podpora tohto programu je 12 000 eur na jeden projekt. Termín uzávierky predkladania projektov 13. mája

Viac informácií o jednotlivých programoch a grantových výzvach nájdete na webovej stránke Nitrianskej komunitnej nadácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X