Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Srdce na dlani pomoc nitrianske dobrovonicke centrum.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Peter Bednár
15. novembra 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Srdce na dlani si prevzali najaktívnejší dobrovoľníci v meste, ocenení boli v siedmich oblastiach

Ako spoločnosť môžeme pomáhať sebe navzájom, šíriť pozitívne príbehy a tvoriť prostredie, v ktorom sa cítime spojení. Pretože keď nás obklopuje dobro, všetko je možné.

Život nám prináša aj krásne chvíle, tie vytvárajú mnohokrát aj skvelí ľudia. V našom kraji je tiež množstvo takých. Sú tu ľudia, ktorí sú pripravení venovať svoj čas a zručnosti pre dobro iných. Počas udeľovania ocenení Srdce na dlani odznelo množstvo úžasných príbehov o skutkoch, ktoré môžu byť inšpiráciou pre nás všetkých.

Nitrianske centrum dobrovoľníctva (NCD) oslávilo na svojom trinástom ročníku udelenie ocenenia Srdce na dlani, ktorým odmeňuje najaktívnejších dobrovoľníkov. Primátor Nitry Marek Hattas osobne poďakoval 97 dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj čas a energiu pomoci iným v priebehu tohto roka.

Laureáti ocenenia Srdce na dlani 2023 sú:

  • Dobrovoľník/Dobrovoľníčka do 18 rokov: Martin Sedlák,
  • Dobrovoľník/čka v sociálnej a zdravotnej oblasti: Gabriel Dráfi, Timothy Keys,
  • Dobrovoľníčka v oblasti kultúry a umenia: Svitlana Bondarenko,
  • Dobrovoľník/čka v práci s deťmi a mládežou: Magdaléna Hermánová,
  • Dobrovoľník/čka v oblasti výchovy a vzdelávania: Nina Hasprová,
  • Dobrovoľní/čka v ochrane životného prostredia: Mária Plaskoňová,
  • Subjekt podporujúci dobrovoľníctvo: LB Slovakia Plastics s.r.o.

Medzi ocenenými je aj mladý dobrovoľník Martin Sedlák, ktorý si vyskúšal rôzne formy dobrovoľníctva. V sociálnej oblasti vynikli Gabriel Dráfi a rodák z Kalifornie, ktorý pomáha v rôznych organizáciách, Timothy Keys.

Zatiaľ čo v oblasti kultúry a umenia svoj prínos poskytla Svitlana Bondarenko, dobrovoľníčka Občianskeho združenia Mareena, ktorá poskytuje neoceniteľnú pomoc svojim krajanom. Magdaléna Hermánová sa osvedčila v práci s deťmi a mládežou a v okolí Levíc si vyslúžila prezývku Anjel Vianoc.

Nina Hasprová je učiteľka zo Spojenej školy v Nitre a ocenená bola v oblasti výchovy a vzdelávania. Mária Plaskoňová bola ocenená za svoje úsilie v ochrane životného prostredia. Výrobná spoločnosť LB Slovakia Plastics s.r.o. si odniesla ocenenie ako subjekt podporujúci dobrovoľníctvo.

Srdce na Dlani je ocenenie, ktorým NCD podporuje a zvyšuje význam dobrovoľníctva v spoločnosti. Udelené je jednotlivcom aj kolektívom za ich dobrovoľnícky prínos v oblastiach ako spoločenský život, rozvoj komunity, ochrana životného prostredia, kultúra, výchova a vzdelávanie. Týmto možno aj motivuje k prejavom solidarity a pomoci iným.

Ocenenie Srdce na Dlani 2023 má podporu od Nitrianskeho samosprávneho kraja, Mesta Nitry, Splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipa Vagača, predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislava Becíka a primátora mesta Nitra Mareka Hattasa. Finančnú podporu podujatiu poskytol Nadačný fond Kaufland pri Nadácií Centra pre filantropiu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X