Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra pomoc srdce na dlani dobrovolnici.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Pixabay
18. októbra 2023 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Srdce na Dlani 2023: Kto sú vaši hrdinovia? Nominujte ich na srdce na dlani

Nitrianska Synagóga bude scénou oceňovania Srdce na dlani 2023. Dobrovoľníkov a organizácie môžete nominovať aj vy.

Oceňovanie Srdce na dlani je späť a Nitrianske centrum dobrovoľníctva pozýva aj vás k zapojenie a nominovaniu výnimočnej osoby, organizácie alebo projektu, ktorý sa venuje dobrovoľníckej činnosti. Už trinásty rok Srdce na dlani umožňuje vyzdvihnúť výnimočných dobrovoľníkov a ich prínos pre komunitu. Nominácie na ocenenie sú otvorené do 2. novembra 2023.

Kto môže byť nominovaný? Každý, kto pozná osobu, organizáciu alebo projekt, ktorý sa venoval dobrovoľníckej činnosti aspoň po dobu 6 mesiacov a nežiada za to finančnú odmenu, môže byť nominovaný. Existuje 8 kategórií, v ktorých môžete navrhnúť dobrovoľníkov:

  1. Sociálna a zdravotná oblasť.
  2. Dobrovoľníci do 18 rokov.
  3. Výchova a vzdelávanie.
  4. Ochrana životného prostredia.
  5. Kultúra a umenie.
  6. Práca s deťmi a mládežou.
  7. Šport.
  8. Subjekty podporujúce dobrovoľníctvo (školy, firmy, mestá, verejné inštitúcie a ďalší).

Podľa Andrei Kosír Hugáňovej z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva, sa Srdce na dlani snaží zviditeľniť a oceniť výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí každodenne venujú svoju energiu, čas, vedomosti, schopnosti a zručnosti pre dobro ostatných a celej spoločnosti. „Práve títo výnimoční ľudia a ich dobrovoľnícke príbehy môžu byť nás všetkých zdrojom veľkej inšpirácie a zaslúžia si podľa nás osobitnú vďaku a pozornosť,“ dodala.

Oceňovanie Srdce na dlani má už 25-ročnú tradíciu na celoslovenskej úrovni a je spoluorganizované s krajskými dobrovoľníckymi centrami a Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií. Ak poznáte niekoho, kto si zaslúži ocenenie, neváhajte a nominujte ho tu. Viac informácií o Srdci na dlani a kategóriách nájdete na tejto stránke.

Krajské ocenenie Srdce na dlani sa uskutoční 14. novembra 2023 o 17.00 hod. v nitrianskej Synagóge. Oceňovanie má podporu od Nitrianskeho samosprávneho kraja, Mesta Nitra a Nadačného fondu Kaufland pri Nadácií Centra pre filantropiu.

Záštitu nad oceňovaním v Nitrianskom kraji prevzali predseda Nitrianského samosprávneho kraja Branislav Becík a primátor Mesta Nitra Marek Hattas.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X