Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robotnik vystavba pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
22. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Poslanci o výstavbe ubytovne na Rybárskej nerozhodli, zvolajú rokovanie investora s petičiarmi

O výstavne ubytovne pre zamestnancov na Rybárskej ulici v Nitre vo štvrtok nitrianski mestskí poslanci nerozhodli. Po búrlivej diskusii a vystúpeniach zástupcu petičného výboru aj investora nakoniec na návrh poslanca Pavla Vargu vrátili materiál na dopracovanie.

Zároveň v uznesení navrhli zvolať spoločné rokovanie oboch strán na zasadnutí komisie pre územné plánovanie, architektúru a investičnú činnosť. Spoločnosť Bulla. s. r. o., z Nitry chce vybudovať dvojpodlažnú ubytovňu, v ktorej má byť 54 lôžok. Desať izieb má byť dvojlôžkových, desať trojlôžkových a jedna má byť štvorlôžková. Projekt počíta s 21 parkovacími miestami. Proti výstavbe ubytovne vznikla petícia. Podpísalo ju 27 obyvateľov prevažne z Rybárskej ulice, ktorá je spojovacou ulicou medzi Štúrovou a Bratislavskou ulicou. Obyvatelia poukazujú na to, že na tejto ulici je už dnes kritická situácia v parkovaní a zriadením ubytovne by sa ešte zhoršila. Zároveň sa obávajú zvýšenej kriminality a hluku. „Toto je zámer, ktorý nemôžeme akceptovať,“ povedali na zastupiteľstve.

Ubytovňa pre robotníkov

Konateľ firmy Bulla, s. r. o., Martin Bulla na zastupiteľstve povedal, že na jednej strane chápe obavy obyvateľov, ale na druhej strane sa necíti byť vinný za súčasnú situáciu. Na vine je podľa neho mesto, ktoré v územnom pláne nepovoľuje na Rybárskej ulici trvalé bývanie. „Ja som len dôsledok. Najprv som chcel postaviť sebe dom, potom štartovacie byty pre mojich murárov, ale nemohol som. Chcel som byť váš sused, nemôžem, územný plán ma tam nepustí,“ adresoval členom petičného výboru.

Ako povedal, v Nitre pracuje 24 rokov, stavia paneláky, no spolu s rozmachom priemyselného parku prichádza o robotníkov. Aby si dokázal udržať mimonitrianskych pracovníkov, chce pre nich postaviť ubytovňu.

Čierna stavba?

Názory poslancov na túto tému boli rôzne. Niektorí prízvukovali, že mesto nemôže zakázať stavať investorovi na jeho vlastnom pozemku ubytovňu, keď to povoľuje územný plán. Ďalší zdôrazňovali, že treba hájiť v prvom rade záujmy obyvateľov. „Mesto má možnosť zabrániť vzniku ubytovne, aj keď ide o súkromný pozemok. Je zaujímavé, že chce vytvoriť ubytovňu pre zamestnancov až teraz, keď sem prišiel Jaguar,“ povedal poslanec Daniel Hecht a poukázal na to, že ubytovňa sa už začala stavať, a to načierno.

Vo februári tu stavebný úrad robil štátny stavebný dohľad a dospel k záveru, že stavebník začal stavať bez právoplatného územného rozhodnutia a stavebného povolenia. Koncom apríla firma požiadala mesto o vyjadrenie k dodatočnému povoleniu rozostavanej stavby. Bulla odmietol, že by išlo o čiernu stavbu.

„Mesto musí takéto aktivity citlivo posudzovať, pretože môže dôjsť k určitému obmedzeniu alebo narušeniu kvality života v danej lokalite,“ povedal pre médiá prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X