Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polyfunkčný objekt - Štúrova ulica, Nitra
zdroj: zámer investora

Polyfunkčný objekt na Štúrovej, ktorý ponúkne aj apartmánové ubytovanie, dostal zelenú

Polyfunkčný objekt, ktorý má vzniknúť na Štúrovej ulici v Nitre, dostal zelenú. Vyplýva to z rozhodnutia Ministerstva životného prostredia SR.

Ako sa uvádza v záverečnom stanovisku v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie, rozhodnutím, ktoré vydal Okresný úrad Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie, sa predkladaný zámer investora nebude posudzovať podľa zákona. Toto rozhodnutie zároveň oprávňuje, aby navrhovateľ požiadal o povoľovacie konanie.

Okresný úrad v Nitre však stanovil investorovi určité podmienky, ktoré sa týkajú napríklad sadovníckych úprav. V rámci nich musí byť na každé štvrté parkovacie miesto vysadený jeden strom. Úrad taktiež odporučil investorovi, aby rešpektoval koeficient zastavanosti stanovený v územnom pláne mesta Nitra. Navrhovateľ má pri realizáciu predkladaného projektu taktiež zabezpečiť vzduchotechniku budovy tak, aby sa zabránilo vnikaniu živočíchov.

Účelom predkladanej činnosti je výstavba a prevádzka polyfunkčného objektu, ktorý bude mať občiansku vybavenosť (obchod, služby, administratíva). Podľa zámeru ponúkne objekt aj apartmánové ubytovanie, počíta sa taktiež s technickou a dopravnou infraštruktúrou. Celkové náklady na navrhovanú činnosť predstavujú orientačnú sumu 9.800.000 EUR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X