Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz stara nitra 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Klub priateľov starej Nitry - koláž NitraDen.sk

Tieto fotografie vám ukážu niekdajšiu tvár Nitry, spoznajte tieto zákutia s nami

Urobte si s nami výlet do minulosti nášho mesta. S pomocou Klubu priateľov starej Nitry sme pre vás vytvorili jedinečnú sériu fotografií zachytávajúcich rôzne podoby starej Nitry.

Hotel Sole mal viacero názvov. Nápis na hoteli je Hotel Braun salón, neskôr sa volal aj Slávia, či Tatra. Pod ním sa nachádza nápis Laknerov pokračovateľ. V čase zachytenia fotografie niesol teda tento názov, ako ste si isto všimli, nemá ešte ani vyvýšenú terasu, a v blízkosti vchodu sú stromy a socha sv. Floriána, či studňa. Hotel pôvodne vznikol prestavaním hostinca Zlatá hus, o čo sa postaral práve pán Lakner. Po jeho smrti hotel dokončila jeho manželka.

Hotel tatra klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Štúrova ulica na mieste neďaleko Domu služieb. Mäsiarstvo Csákayovcov určite poznáte.

Sturova ulica masiarstvo csakayovcov klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Na tejto fotografii už vidieť výstavbu a úpravu okolia Domu služieb spolu so Stračou nôžkou. Čulý ruch tam bol kvôli dostavbe Domu služieb, ale aj kvôli prácam na parkovisku. Predtým na mieste Domu služieb stála napríklad krčma Hozáčka, či Kotrusova pekáreň a autobusové nádražie. Dom služieb s námestím a parkoviskom vystavali vtedy rekordne rýchlo, dokonca i v televízii prebiehala súťaž pod názvom Medzimestská. Nitra bojovala proti Trnave, kto skôr vystavia priestor.

Vystavba domu sluzieb1 klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Podľa toho, že lávka je už vybudovaná, môže ísť o 70. roky. V strede fotky roh Mototechny a Kmeťkovej ulice.

Mostna ferenitka klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Mlyn Arpád okolo roku 1936. Vláčik tadiaľ chodil ešte v 70. rokoch. Určite sa aj vám vybaví vôňa chrumiek a papriky pri pohľade na túto fotografiu.

Mlyn arpad 1936 klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X