Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polyfunkčný objekt - Štúrova ulica, Nitra
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: zámer investora
8. novembra 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Štúrovej ulici v Nitre by mal vzniknúť polyfunkčný objekt, ponúkne aj apartmánové ubytovanie

Podľa zámeru, ktorý bol odoslaný na Ministerstvo životného prostredia SR za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie, by mal na Štúrovej ulici v Nitre vyrásť polyfunkčný objekt.

Ako sa uvádza v predkladanom zámere, navrhovateľom je Igor Králik a účelom činnosti je výstavba a prevádzka polyfunkčného objektu, ktorý bude mať občiansku vybvaenosť (obchod, služby, administratíva). Podľa zámeru ponúkne objekt aj apartmánové ubytovanie, počíta sa taktiež s technickou a dopravnou infraštruktúrou.

„Posudzovaná aktivita prinášajúca rozvoj občianskej vybavenosti sídla a prechodného podnikového ubytovania v apartmánoch, predstavuje v dotknutom území novú činnosť,“ uvádza sa v zámere. Polyfunkčný objekt chce investor lokalizovať na Štúrovú ulicu, konkrétne v severozápadnej časti mesta Nitra. „Objekt je umiestnený na ploche v súčasnosti nevyužívanej a Územným plánom mesta Nitra určenej na vybavenosť. Lokalita priamo nadväzuje na mestskú komunikáciu na ulici Štúrova,“ spresňuje zámer.

Termín začiatku výstavby je naplánovaný na rok 2020, pričom ukončenie stavebných prác by malo prebehnúť o dva roky neskôr, čiže v roku 2022. „Urbanistické riešenie polyfunkčného objektu, s občianskou vybavenosťou, prechodným apartmánovým ubytovaním a s nimi súvisiacou technickou a dopravnou infraštruktúrou, vychádza z tvaru pozemku, terénnych daností a existujúcich dopravných a prevádzkových vzťahov v lokalite,“ píše sa v dokumente.

Polyfunkčný objekt - Štúrova ulica, Nitra
zdroj: zámer investora

Zástavba je navrhovateľom definovaná ako uličná a voľná, objekt má byť stavebný blok v tvare „E“ s vnútorným priestorom, kde sa bude nachádzať dvor, pričom bude „odclonený“ hmotou stavby od uličných priestorov a privrátený k priestoru železničnej trate. Bude pozostávať z maximálnych štyroch nadzemných podlaží, ustupujúceho podlažia a dvoch podzemných podlaží.

Parkovacie plochy sú riešené v priestore dvora na teréne, v tejto časti majú byť aj manipulačné obslužné plochy a nespevnené plochy sadových úprav. „Dopravný prístup do dvora je navrhovaný zo Štúrovej ulice a do podzemných parkovacích garáží cez dopravnú rampu na dvore. Parkovacie plochy na teréne sú určené pre návštevníkov vybavenosti. Pre pracovníkov v prevádzkach obchodu, služieb a administratíve a ubytovaných návštevníkov budú zabezpečené parkovacie plochy v podzemných parkovacích garážach. V podzemných parkovacích garážach budú vyhradené miesta aj pre časť návštevníkov prevádzok vybavenosti,“ uvádza zámer investora.

Polyfunkčný objekt - Štúrova ulica, Nitra
zdroj: zámer investora

Na prvom nadzemnom podlaží majú byť umiestnené obchody a služby, druhé nadzemné podlažie bude slúžiť administratívnym priestorom, tretie nadzemné podlažie vrátane štvrtého a piateho ustúpeného podlažia vytvorí priestor pre približne 116 apartmánových jednotiek. Z toho má byť 10 trojizbových, 34 dvojizbových a 72 jednoizbových apartmánov.

„Pri predpokladanej obložnosti 2 obyvateľov na apartmán má polyfunkčný objekt kapacitu 232 prechodne ubytovaných zamestnancov. Návrh veľkostnej skladby apartmánových priestorov je smerný, pričom veľkosť (a tým aj počet) apartmánov sa bude meniť podľa reálnej požiadavky investora a užívateľov v projektovej príprave stavby pri zachovaní výmery podlažnej plochy apartmánov,“ spresňuje zámer.

Polyfunkčný objekt - Štúrova ulica, Nitra
zdroj: zámer investora

„Dopravné riešenie navrhovaného polyfunkčného objektu je orientované na Štúrovu ulicu a jeho pripojenie je navrhované cez dva samostatné vjazdy z miestnej komunikácie na tejto navzájom prepojené účelovou ulici. Oba vjazdy sú v priamo dotknutom území dvojpruhovou vnútroareálovou komunikáciou, ktorá zabezpečuje dopravný prístup do dvorného priestoru a priestorov parkovacích garáží polyfunkčného objektu. Vjazd (výjazd) do parkovacích garáží je riešený dvojpruhovou krytou rampou z dvora so sklonom maximálne 14%,“ vyjadruje sa projekt na margo riešenia komunikácie.

V rámci statickej dopravy, ktorá bude slúžiť pre odstavenie osobných motorových vozidiel, bude táto riešená v dvoch podzemných garážach, vo forme hromadných parkovacích garáží s kapacitou do 220 parkovacích miest a parkovacími plochami na teréne (dvore) s kapacitou 30 parkovacích miest s možnosťou vytvorenia parkovacích plôch do 70 parkovacích miest. „Spolu zámer predpokladá pre obchodné prevádzky, nevýrobné služby, administratívu a prechodné apartmánové ubytovanie polyfunkčného objektu do 250 parkovacích miest,“ uvádza sa v projekte.

Polyfunkčný objekt - Štúrova ulica, Nitra
zdroj: zámer investora

Ako uvádza zámer, realizácia projektu zabezpečí rozšírenie možností prechodného ubytovania pre zamestnancov firiem, ako významné pozitívum investor uvádza poskytnutie práce pre asi 30 pracovníkov dodávateľa stavebných prác počas výstavby, vytvorenie približne 25 nových pracovných miest v piatich prevádzkach občianskeho vybavenia a poskytnutie 25 miestností pre asi 50 až 100 pracovných miest v administratíve.

Celkové náklady na navrhovanú činnosť predstavujú orientačnú sumu 9.800.000 EUR.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X