Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestska policia nitra
Foto: ilustračné © NitraDen.sk
14. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Polícia reaguje na ďalší podnet Nitranov: „Cudzí vodiči nám parkujú pod oknami a mestská polícia nič nerobí!“

Mestská polícia v Nitre odpovedala prostredníctvom svojej webovej stránky aj na ďalší problém, ktorý trápi obyvateľov mesta pod Zoborom. Opäť sa týkal vodičov. 

Nitrianska polícia uviedla: „Skutočnosť, že vozidlá s mimonitiranskymi evidenčnými číslami vchádzajú do uličiek a parkujú pod oknami na miestach, ktoré bežne využívajú domáci obyvatelia priľahlých bytoviek, nie je priestupkom, pokiaľ vstup nie je opatrený príslušným dopravným značením, na čo musí byť relevantný dôvod.“

Ako pokračovala polícia, pokiaľ je dopravné značenie umiestnené do ôsmej hodiny ráno a o osemnástej je z miesta stiahnuté, platí to, čo bolo uvedené vyššie. Polícia preto zdôrazňuje, že nie každé konanie alebo skutkový jav, ktorý sa v danú chvíľu javí ako priestupok, aj priestupkom skutočne je.

„Taktiež sme si všimli skutočnosť, že vodiči viacerých vozidiel s mimonitrianskym evidenčným číslom majú trvalý pobyt v Nitre a naopak, mnohí vodiči s nitrianskym označením na svojich vozidlách majú trvalý pobyt kdekoľvek v Nitre, len nie na sídlisku Chrenová,“ napísala nitrianska mestská polícia na svojom webe.

Polícia pripomenula, že návrh na umiestnenie, respektíve osadenie dopravného značenia, je v kompetencii príslušného správneho orgánu pri Mestskom úrade v Nitre a deje sa tak po odsúhlasení Okresným dopravným inšpektorátom Policajného zboru SR. „To znamená, že Mestská polícia v Nitre v predmetnej veci nemá oprávnenie konať. Treba však zdôrazniť aj to, že samotné umiestnenie zákazového dopravného značenia na vjazdy do ulíc túto skutočnosť nie vždy celkom vyriešilo, pretože vždy sa nájdu nedisciplinovaní účastníci cestnej premávky, ktorí neuposlúchnu pokyn vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia. A nie je ich málo,“ doplnili nitrianski mestskí policajti.

Podľa slov polície, pokiaľ to personálne kapacity dovoľujú, polícia každý rok zabezpečuje ku každej prenosnej zákazovej značke do medziblokovej uličky svojho príslušníka. Ten dohliada na dodržiavanie tohto zákazu. „Podľa našich praktických skúseností sa dodržiavanie dopravných značiek dá počas výstavy dosiahnuť zrejme iba nepretržitou a duplicitnou prítomnosťou policajta na každej ulici pri každej dopravnej značke. Opäť poznamenáme – len preto, že mnohí vodiči jednoducho ignorujú dopravné značenia, pokiaľ pri nich nestojí policajt. Je pochopiteľné, že toto sa fyzicky zrealizovať na sto percent nedá. Napriek tomu sa snažíme tieto pomocné duplicitné opatrenia zabezpečiť v čo najväčšej miere,“ uzavrela nitrianska polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X