Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia dohliada na bezpečnosť
Foto: ilustračné, archív NitraDen.sk
13. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

MsP Nitra odpovedá na otázky občanov: „V meste je množstvo vozidiel, porušujú zákon a mestská polícia rieši len to, čo chce!“

Mestská polícia v Nitre zverejnila na svojej webovej stránke odpovede na otázky alebo podnety, ktoré počúva od množstva občanov. Ako uviedla polícia, reakcie občanov na jej činnosť bývajú rôzne, no prevažne ide o kritické názory, či miestami dokonca až obviňujúce reakcie. Deje sa tak napriek tomu, že bežný občan nemá relevantné informácie alebo často nevie, aké sú personálne a právne možnosti príslušníkov mestskej polície. 

Prvý podnet, na ktorý nitrianska polícia reagovala, sa týkal dopravy počas konania výstav. Policajti totižto často počujú, že: „V meste je množstvo vozidiel, porušujú zákon a mestská polícia rieši len to, čo chce!“  Reakciou mestskej polície na tento podnet je fakt, že z objektívnych dôvodov nie je možné zabezpečiť, aby počas celého dňa a v celom meste nedochádzalo k protiprávnemu konaniu. Najmä počas výstav, keď množstvo vozidiel a tým aj ľudí, ktorí sa dopúšťajú priestupku, niekoľkonásobne prevyšuje štandard bežných dní.

„V takýchto dňoch je pochopiteľné, že občan si môže v nejednom prípade odsledovať a aj zdokumentovať udalosť, keď priestupca z miesta odišiel aj beztrestne. Jednoducho mal šťastie, že mestský policajt nemal čas byť aj pri jeho vozidle. Problémy s parkovaním, a nielen v čase konania výstav, skutočne mávajú obyvatelia celého sídliska Chrenová. Avšak za neúnosne preplnené ulice motorovými vozidlami, za nepredvídavosť architektov a chýbajúcu nadčasovosť pri projektovaní ulíc, parkovísk, za umiestnenie výstavného areálu a za nevybudovanie záchytných parkovísk mimo centra, mestskú políciu určite viniť nemožno. Sú to faktory, ktoré mestská polícia jednoducho neovplyvní, prípadne ešte neexistovala, keď niektoré faktory už boli dávno „na svete“,“ uviedla Mestská polícia v Nitre.

Ako pokračuje polícia, nakoľko sa výstavisko nachádza takmer v strede sídliska, zložitá dopravná situácia vzniká hlavne na ulici Výstavná, Akademická a v bezprostredne susediacich uliciach

„Dynamická doprava je na menovaných uliciach počas konania výstav riadená príslušníkmi PZ SR a statická doprava, čiže parkovanie, je usmerňované mestskou políciou a na jednotlivých určených vstupoch do ulíc sú rozmiestňované prenosné dopravné značky. Z dopravného hľadiska ide o najzávažnejšiu lokalitu, kde dochádzalo často k úplnému zablokovaniu a prejazdnosti jednotlivých ulíc. Príslušníci policajného zboru SR, vzhľadom na vzniknutú krízovú dopravnú situáciu, operatívne odkloňujú vozidlá aj do medziblokov, s možnosťou parkovania podľa okolností aj na trávnikoch, prípadne v jednom jazdnom pruhu. Túto ich činnosť, nevyhnutné opatrenia a usmerňujúce príkazy vodičom ste tiež mohli spozorovať v uplynulých rokoch. Jednoducho povedané, nie každé konanie alebo skutkový stav, ktorý sa v určitý moment javí ako priestupok, priestupkom aj v skutočnosti je,“ uzavrela nitrianska mestská polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X