Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultna nemocnica nitra.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com , www.facebook.com - koláž NitraDen.sk
3. januára 2024 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Parkovanie vo Fakultnej nemocnici v Nitre je spoplatnené. Kto má výhody a kto neplatí?

Týmto krokom sa Fakultná nemocnica Nitra snaží zabezpečiť, aby parkovacie miesta boli k dispozícii pre tých, ktorí skutočne potrebujú zdravotnú starostlivosť.

Fakultná nemocnica v Nitre zavádza nové pravidlá parkovania, ktoré budú mať vplyv na všetkých, ktorí využívajú jej zdravotnícke služby. Zmeny vstúpili do platnosti od 1. januára 2024. Cieľom je zabezpečiť spravodlivé a efektívne využívanie parkovacích miest.

Prvá pozitívna zmena spočíva v tom, že prvé dve hodiny parkovania sú zdarma pre všetkých. Ak využívate zdravotnícke služby ako sú vyšetrenia či kontroly u lekára, za parkovné prvé dve hodiny neplatíte.

Po uplynutí dvoch hodín od začiatku parkovania sa začne účtovať poplatok podľa aktuálneho sadzobníka Fakultnej nemocnice Nitra. Momentálna sadzba je 2 eurá za každú ďalšiu načatú hodinu. Nemocnica tiež pripomína, že prvý týždeň v januári bude úhrada možná len hotovostne, no od druhého týždňa už bude akceptovaná aj platba kartou.

Osoby so ZŤP (Zdravotne ťažko postihnutí) s platným preukazom a hospitalizovaní pacienti majú výhody v podobe bezplatného parkovania. Osoby so ZŤP a hospitalizovaní pacienti môžu využívať parkovacie miesta zdarma počas celého ich pobytu vo Fakultnej nemocnici Nitra. Hospitalizovaní pacienti sa preukážu po skončení hospitalizácie prepúšťacou správou, následne bude ich parkovací lístok v pokladni FN Nitra odblokovaný.

Týmto krokom sa Fakultná nemocnica Nitra snaží zabezpečiť, aby parkovacie miesta boli k dispozícii pre tých, ktorí skutočne potrebujú zdravotnú starostlivosť. Ako uvádza nemocnica, vo eľkej miere dochádzalo k zneužívaniu parkovacích kapacít ľuďmi, ktorí nevyužívajú poskytovanie zdravotníckej pomoci vo FN Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X