Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pomoc psycholog biskupstvo knaz duchovná pomoc
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
10. apríla 2020 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Počas koronavírusu môžu obyvatelia mesta v ťažkej chvíli zavolať psychológom alebo na linku duchovnej pomoci

Mnoho ľudí situáciu spojenú s koronavírusom nesie ťažko, sužuje ich strach a neistota. Môže im však pomôcť rada psychológa či kňaza.

Mesto spolu s Nitrianskym biskupstvom zriadilo linku duchovnej pomoci. „Na túto situáciu sa nevedia adaptovať najmä kresťanskí seniori, ale aj osamelí, či chorí ľudia, ktorí sa ťažko zmierujú s tým, že kvôli prijatým opatreniam sa nemôžu ísť pomodliť do kostolov, ktoré boli často ich jediným útočiskom, či miestom na spoločenské stretávanie sa, prameňom, kde čerpali posilu a zmysel pre svoj život v kresťanskej viere,“ vysvetlil hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký.

Ľudia môžu zatelefonovať na jedno z čísel 0910 842 511, 0910 842 512, 0910 842 513 a to každý deň v čase od 9.00 do 18.00 hod. „Na uvedených telefónnych linkách budú denne k dispozícii kňazi. Pripravení viesť duchovné rozhovory s tými, ktorí cítia potrebu porozprávať sa s nimi, aby sa im ľahšie znášali dni plné samoty, strachu, obáv, beznádeje, či odlúčenia od spoločenstva cirkvi,“ vysvetlil Tibor Ujlacký. Biskupstvo sa takto snaží pomôcť a prispieť k zmierneniu dopadov koronavírusu.

Pre obyvateľov je dostupná aj linka psychologickej pomoci. Psychológovia na linke pomôžu riešiť úzkosť, obavy alebo aj na obyčajný rozhovor s niekým, kto to potrebuje.

Ľudia môžu psychológov kontaktovať na číslach 0903 621 023, 0903 667 539, 0903 660 036, 0903 690 176 a 0903 628 442. Zriadenie telefónnych liniek psychologickej a duchovnej pomoci a podpory je prejavom ľudskosti, ale aj povinnosti mesta Nitry a cirkvi byť blízko pri tých, ktorí to v ťažkých chvíľach potrebujú,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X