Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Web banner 1600x980px kampan corona 2020.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska komunitná nadácia
7. apríla 2020 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska komunitná nadácia vyzýva k pomoci, pridať sa môže každý

„Nitra versus korona. Spojme sa a pomôžme. Pre nás, našu komunitu, naše mesto,“ vyzýva Nitrianska komunitná nadácia.

Pomoc je potrebná v každom období, no v týchto ťažkých časoch je najdôležitejšia. Pripomína to aj Nitrianska komunitná nadácia, ktorá tiež cíti potrebu pomáhať. Bez pomoci partnerov to ale sama nezvládne. Obracia sa preto na svojich partnerov, darcov a celú komunitu s prosbou, aby pomohli v boji s pandémiou COVID-19 v Nitre.

Nitra versus korona. Spojme sa a pomôžme. Pre nás, našu komunitu, naše mesto,“ vyzýva Nitrianska komunitná nadácia.

Finančná pomoc

Pomôcť môže každý a to prostredníctvom portálu darujme prípadne je možné zaslať príspevok aj na účet Nitrianskej komunitnej nadácie SK9311110000006619645002 – v tomto prípade prosíme do odkazu pre prijímateľa uviesť meno a kontakt.

Ako dodala Natália Zákopčanová z Nitrianskej komunitnej nadácie: „Aby bola naša pomoc účinná, musí byť čo najrýchlejšia. Všetky vyzbierané financie budú následne prerozdeľované do organizácií (nitrianske nemocnice, seniorské centrá, azylové domy, zariadenia diecéznej charity, dobrovoľnícke centrum, MVO pracujúce s rizikovými skupinami…), ktoré pracujú s ohrozenými skupinami občanov.

Rôzne formy pomoci

Za vyzbierané peniaze budú zakúpené germicídne žiariče na dezinfekciu priestorov, ochranné pomôcky (rúška, rukavice, ochranné návleky na odev a obuv….), dezinfekčné prostriedky, bezkontaktné teplomery, ale aj trvanlivé potraviny a lieky, ale i ďalšie potrebné veci pre všetky zariadenia. Nadácia plánuje informovať o vyzbieraných finančných prostriedkoch a ich použití prostredníctvom svojho webu, facebookovej stránky a špeciálneho elektronického Newsletteru.

Pomoc v podobe nefinančných darov je tiež cenná a v takomto prípade môžete prispieť formou darovania tovaru alebo služieb, môžete tak urobiť na základe vyplnenia kontaktného FORMULÁRA POMOCI.

V Nitre je možné poskytnúť aj pomoc formou dobrovoľnej práce, ako aj ponuky bezplatných služieb. O tejto možnosti sa taktiež dozviete viac na webe nadácie. „Vzájomná pomoc v komunite je jednou z najúčinnejších ciest, ako pandémiu v našom meste zastaviť,“ dodáva tím Nitrianskej komunitnej nadácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X