Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sanca pre teba 2023 05.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska komunitná nadácia
5. decembra 2023 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianski talentovaní študenti získali v rámci programu Šanca pre teba finančnú podporu

Cieľom grantového programu bolo podporiť talentovaných študentov stredných a vysokých škôl v meste Nitra.

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou HOPI SK s.r.o. ohlásila úspešné ukončenie svojho grantového programu s názvom Šanca pre teba. Cieľom programu bolo poskytnúť finančnú podporu talentovaným študentom v meste Nitra.

Program bol vyhlásený 28. septembra 2023 a vyústil v podporu troch študentov v celkovej výške 2 700 eur. K účasti v programe mohli pristúpiť študenti stredných škôl a univerzít v Nitre, ktorí splnili určité kritériá, vrátane veku do 30 rokov a slovenského občianstva s trvalým alebo prechodným pobytom v meste Nitra.

Hodnotiaca komisia bola zložená zo zástupcov HOPI SK s.r.o. a Správnej rady Nitrianskej komunitnej nadácie. Mala za úlohu posúdiť motiváciu študentov, ich študijné výsledky, mimoškolskú činnosť, rozpočet a skúsenosti s dobrovoľníctvom. Celkovo bolo predložených 16 žiadostí o grant do termínu uzávierky 27. októbra 2023.

Programová manažérka Nitrianskej komunitnej nadácie Eva Vargová vyjadrila radosť z kvality uchádzačov a má tiež ambície v budúcnosti podporiť viac talentovaných mladých ľudí. „Hodnotiaca komisia mala ťažkú úlohu. Každý jeden kandidát bol kvalitným uchádzačom,“ uviedla.

Granty boli nakoniec udelene trojici úspešných študentov, a to Martinovi Sedlákovi zo Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA, Nitra vo výške 950 eur. Rovnakú sumu získala Kristína Zaťková, ktorá je študentkou Gymnázia sv. Cyrila a Metoda, Nitra. Ďalšou ocenenou je Evelyn Fazekašová, ktorá navštevuje Gymnázium Golianova 68, Nitra. Ocenená bola sumou 800 eur.

Oficiálne odovzdanie grantových šekov a ďakovných listov prebehlo 30. novembra 2023 za prítomnosti zástupcov spoločnosti HOPI SK s.r.o. a Nitrianskej komunitnej nadácie. Finančný riaditeľ spoločnosti HOPI SK Martin Šimončič zdôraznil význam podpory mladých ľudí a ich motivácie pre investície do vlastného vzdelávania a spoločenského angažovanosti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X