Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
študenti
Foto: ilustračné, GettyImages
2. októbra 2023 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianski študenti stredných a vysokých škôl v meste môžu získať podporu pre rast a ambície

Nitrianska komunitná nadácia vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant pre talentovaných študentov stredných a vysokých škôl v meste.

Študenti v meste by mali zvýšiť pozornosť. Ide hlavne o podporu študentov denného štúdia stredných škôl v Nitre a študentov denného štúdia univerzity. Študenti tiež musia mať vek do 30 rokov a slovenské občianstvo. Medzi podmienkami je aj trvalý alebo prechodný pobyt v meste Nitra.

Výzvu vyhlasuje Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou HOPI SK s.r.o. Študenti môžu predkladať žiadosti o grant v novom grantovom programe Šanca pre teba.

Cieľ a využitie

Program má za cieľ podporiť talentovaných študentov stredných a vysokých škôl v meste Nitra. „V študentoch vidíme obrovský potenciál, preto sme radi, že takouto formou môžeme podporovať ich rast a ambície, a tiež pozitívne vplývať na ich motiváciu vzdelávať sa, rozvíjať svoj talent a posúvať sa vpred,“ hovorí konateľ spoločnosti HOPI SK Peter Vörös.

Grant môžu následne študenti použiť napríklad na zaplatenie doplnkového neformálneho vzdelávania, ktoré pomôže zlepšiť zručnosti potrebné na zvládnutie štúdia – napr. jazykový kurz, odborný kurz týkajúci sa štúdia.

Dôležité dátumy

Grant môžu študenti využiť na nákup študijných pomôcok a literatúry, ktoré pomôžu lepšie zvládnuť štúdium alebo sa uplatniť na trhu práce, alebo kofinancovanie vlastných projektov, podpora dobrovoľníckych aktivít študentov. Rovnako z neho môžu financovať zahraničný študijný pobyt, stáž napr. v programoch ERASMUS, ERASMUS+.

Maximálna výška grantu je 1 000 eur na jeden projekt. Termín uzávierky predkladania projektov je 27. októbra do 12.00 hod. a výsledky budú zverejnené 10. novembra. Všetky potrebné informácie, grantovú výzvu a odkaz na grantovú žiadosť nájdete na stránke Nitrianskej komunitnej nadácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X