Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aby ludia ludom pomahali nitra 2017 5.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lucia Bihuncová, NitraDen.sk
3. septembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Nitrianska komunitná nadácia podporí tento rok dve mimovládne organizácie

V dvanástom ročníku grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali sa firemní partneri rozhodli v spolupráci s nadáciou podporiť dve mimovládne organizácie.

Podpora tretieho sektora

Prostredníctvom programu Aby ľudia ľuďom pomáhali nadácia poskytuje firmám možnosť podieľať sa na rozvoji filantropie. Grantová podpora je určená na programový rozvoj a stabilizáciu organizácie. „Nie je veľa grantov, ktoré sú určené na posilnenie kapacity neziskových organizácií, väčšina z nich slúži na realizovanie aktivít. Či má organizácia prostriedky na mzdy a odmeny pracovníkom, adekvátne materiálne vybavenie kancelárie či prostriedky na vzdelávanie svojich pracovníkov, sa už však nerieši. Preto sme veľmi radi, že aj tento rok sa nám podarilo získať partnerov programu, ktorí nás v našej snahe podporujú,“ uviedla Eva Vargová, programová manažérka nadácie. Svojím príspevkom firmy nielen podporia tretí sektor, ale si tiež zakúpia živý strom, ktorý bude zasadený do filantropickej aleje.

Podpora vo výške 4 000 eur

Za 12 rokov podporila nadácia v tomto grantovom programe 61 verejnoprospešných aktivít sumou 69 200 eur. V roku 2018 sa do programu zapojili štyri firmy: Západoslovenská energetika, Giesecke+Devrient Mobile Security Slovakia, s. r. o., PP Invest, Nitrianske komunálne služby, ktorých podporu vo výške spolu 4 000 eur získajú dve mimovládne organizácie:

Trafačka , o. z. Trafačka, budova bývalej transformátorovej stanice, poskytuje výstavný priestor protagonistom fotografického umenia, dáva priestor miestnym iniciatívam na stretávanie sa a organizovanie vlastných podujatí, školám na aplikovanie ich projektov do praxe, tvorí vlastný program s dramaturgiou (workshopy, koncerty, diskusie, výstavy…). Z grantu chcú dofinancovať mzdu interného dramaturga, materiálne rozšíriť technické zabezpečenie organizácie, skvalitniť jej propagáciu.

ŠOK – Šport, Osveta, Kultúra  ŠOK, o. z., sa venuje najmä deťom a mládeži, pričom svoje aktivity zameriava na sídlisko Klokočina. Poslaním ŠOK-u je podnietiť mladých ľudí k tvorivému využívaniu voľného času a pomoci iným. Športové aktivity často kombinujú s charitatívnou činnosťou, osvetu zaujímavou formou spájajú s kultúrou. Finančné prostriedky žiadajú na zabezpečenie účtovníctva na dva roky, nákup materiálno-technického vybavenia organizácie.

Staňte sa súčasťou komunity a príďte sa zabaviť

Okrem odovzdávania grantových šekov podporeným organizáciám sa nadácia rozhodla zorganizovať podujatie pre širokú verejnosť. V sobotu 15. septembra o 15. hodine sa v Parku pod Borinou na Klokočine môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí svojou prácou aktívne pomáhajú iným, ale taktiež sa zabaviť. Pre deti sú pripravené interaktívne kreatívne a športové workshopy, dielničky a súťaže, pre dospelých kalčeto a atmosféru doplní tanečné vystúpenie Nora Grofčíka a N-Dance Company a neskôr hudobné vystúpenie skupiny Pengagi.

Nitrianska komunitna nadacia.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X