Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tehly, výstavba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. apríla 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Zobore má údajne vzniknúť ubytovňa, podľa obyvateľov bude určená zahraničným robotníkom

Ako sme nedávno informovali, obyvatelia Veltlínskej ulice majú dlhodobo problémový prístup k vlastným domom. Teraz sa boja, že im život v pokojnej časti Nitry bude znepríjemňovať ďalšia vec , tou je údajne ubytovňa, ktorá by mala byť podľa Zoborčanov určená cudzincom.

Občania mestskej časti Zobor spísali petíciu proti projektu prestavby rodinného domu, ktorý sa nachádza na Veltlínskej ulici č. 2. Za prestavbou má byť investor NEULEK, s. r. o. Podľa verejne dostupných informácií na internete ide o neurologickú ambulanciu.

Z predchádzajúceho článku, ktorý sme vám priniesli, je majiteľom predmetných pozemkov Jozef Filip. Začiatkom marca tohto roka viacero obyvateľov mestskej časti Zobor podpísalo petíciu, respektíve vyjadrilo nesúhlas s tým, aby Stavebný úrad mesta Nitra vydal územné a stavebné povolenie na projekt prestavby rodinného domu na Veltlínskej.

„Zóna Zobor je priestorovo funkčný celok, kde sa má podľa územného plánu mesta podporovať voľná uličná nízkopodlažná zástavba. V prípade realizácie projektu by vzniklo na ploche existujúceho rodinného domu 6 bytov, predpokladaný počet obyvateľov by mohol dosiahnuť až 24 a viac,“ zdôvodňujú svoj nesúhlas obyvatelia podpísaní pod petíciou.

Ako ďalej argumentujú Zoborčania, myslia si, že vysoká koncentrácia obyvateľov na tak malej ploche bude mať negatívny dopad na viaceré aspekty. Patrí k nim doprava, ekologická stabilita územia a taktiež priestorové požiadavky ochrany a využívania prírodných zdrojov. „Životné prostredie bude ovplyvnené aj z hľadiska hluku, využívania pitnej vody a vzniku odpadov,“ dopĺňajú Zoborčania.

Ako sa v petícii ďalej vyjadrili občania, doterajšie jednanie investora podľa nich nebolo korektné a majú oprávnené obavy. „Doterajší spôsob jednania investora s obyvateľmi našej mestskej časti nenaznačuje, že výstavba a užívanie objektu bude v súlade s dobrými občianskymi a susedskými vzťahmi,“ píše sa v petícii.

Obyvatelia vyjadrili najmä obavy z toho, že pri projekte je výrazná snaha meniť charakter zóny a jej užívanie je v rozpore s doterajším stavom alebo územným plánom.

„Máme dôvodné obavy, že primárnym hľadiskom správania sa investora je zisk a podľa jeho vyjadrení je zrejmé, že cieľom bude objekt prenajať ako nájomné byty, prípadne aj ako ubytovňu pre cudzincov či týždenných robotníkov,“ píšu rozhorčení obyvatelia.

Ako dodávajú, vyššie spomenuté nie je pre nich akceptovateľné a podľa ich názoru takéto projekty patria do priemyselných zón, nie však do zóny rodinných domov, ktoré obývajú dôchodcovia či mladé rodiny s deťmi.

„Zároveň máme dôvodné obavy, že trhová hodnota našich nehnuteľností takýmto necitlivým zásahom do zóny klesne, čím dôjde ku škode na našom majetku,“ uzatvárajú občania Zobora podpísaní pod petíciou.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X