Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavenisko
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
27. apríla 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

K výstavbe na Veltlínskej ulici na Zobore sa vyjadril samotný investor, podľa jeho slov nejde o ubytovňu

Nedávno sme vás informovali o petícii obyvateľov Zobora, ktorí nesúhlasia s výstavbou na Veltlínskej ulici č. 2. Ako uviedli obyvatelia v petícii, údajne má ísť o ubytovňu určenú zahraničným robotníkom. V tejto súvislosti sme sa pokúsili kontaktovať aj majiteľa pozemkov, ktorý však na seba nemá nikde uvedený kontakt. K veci sa vyjadril v komentári na Facebooku.

Majiteľ predmetných pozemkov, na ktorých má dôjsť k výstavbe, respektíve k prestavbe, sa vyjadril k danej veci prostredníctvom komentára pod náš článok.

Konštatovanie v článku, že za prestavbou nehnuteľností je ubytovňa, ktorá by mala byť určená cudzincom sa nezakladá na pravde. Cieľ prestavby takýto nebol a nie je, nikdy takáto informácia od kompetentných neodznela, a kto tvrdí opak, tak je veľký klamár,“ napísal Jozef Filip.

Ako ďalej uviedol Filip, cieľom projektu je prestavba dvoch rodinných domov, tie sa majú prestaviť tak, aby v každom dome boli v súlade s legislatívou vytvorené tri byty (dvojizbové 2 x 45 metrov štvorcových a trojizbový 1 x 65 metrov štvorcových), ktoré budú určené na odpredaj. „Bola k tomu vytvorená príslušná projektová dokumentácia predložená k stavebnému konaniu,“ doplnil Filip.

Investor projektu vo svojom komentári ďalej zdôraznil, že vyvinul snahu osobnej komunikácie so susedmi. Podľa neho dvaja z najviac dotknutých susedov so zámerom prestavby písomne súhlasili. „Jedna suseda ma odkázala na úradnú komunikáciu cez Stavebný úrad a medzitým „sa napísala“ petícia,“ vysvetľuje Filip.

Investor tiež písomne požiadal Útvar hlavného architekta o sprostredkovanie komunikácie so susedmi, no podľa jeho slov stretnutie nebolo doposiaľ zorganizované. Ako napísal Filip, stanovisko Stavebného úradu k predmetnej veci zatiaľ nebolo vydané.

„Petičný výbor neprejavil najmenšiu snahu o komunikáciu, napriek mojim snahám o stretnutie. Bol by som veľmi rád, keby sa miesto strašenia ľudí a uvádzania neprávd na základe tvrdenia „jedna baba povedala“ cez rôzne médiá, vytvoril medzi dotknutými osobami normálny komunikačný kanál postavený na argumentoch a na všeobecne záväznej platnej legislatíve. Neustále sa snažím o komunikáciu, napriek tomu, že je to ťažké,“ uviedol Jozef Filip.

„Klobúk dole, súdržnosť obyvateľov je v dotknutej časti Zoboru veľmi vysoká. Rozumiem im, Nitra sa mení zo dňa na deň k horšiemu. Oni si strážia svojich 200 metrov priemeru ako oko v hlave,“ uzavrel Filip.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X