Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veltlínska / Pod Zlatým brehom
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDeň.sk
19. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Veltlínskej ulice majú problémy s prístupom k svojim domom, toto im odpísalo mesto Nitra

Obyvatelia Veltlínskej ulice bojujú od augusta minulého roka s problémovým prístupom na ulicu, na ktorej bývajú.

V auguste minulého roka sa obyvatelia Veltlínskej ulice na Zobore obrátili na primátora Nitry Jozefa Dvonča s problémom, ktorý ich trápi. Konkrétne išlo o žiadosť, ktorou sa mali vyriešiť vzniknuté problémy s prístupom na Veltlínsku ulicu a k nehnuteľnosti ohraničenou štyrmi pozemkami – ulica Pod Zlatým brehom č. 45.

„Vážený pán primátor, dovoľujeme si Vás touto cestou informovať o vzniknutých problémoch týkajúcich sa prístupu k pozemkom v majetku mesta NITRA na katastrálnom území Zobor, ulice Pod Zlatým brehom a Veltlínska, ako aj prístupu k susediacim nehnuteľnostiam a pozemkom,“ napísali obyvatelia Zobora.

Ako ďalej píšu Zoborčania v žiadosť o vyriešenie problému: „Na základe zistených skutočností obyvateľmi predmetnej oblasti bol zaevidovaný na katastri vznik prevodu vlastníckych vzťahov týkajúcich sa pozemkov 1002/6, 6122, 610/2, 609/2 a 2921/2, na základe ktorého Mesto Nitra stratilo priamy prístup k pozemku a k miestnej komunikácii v majetku Mesta Nitra, číslo parcely 614 – Veltlínska ulica, ktorá je vo výlučnom vlastníctve Mesta Nitra (vzniknuté rozčlenenie parcely číslo 1002.“

Ako upozornili obyvatelia tejto lokality, vyššie uvedenou skutočnosťou sa stali dotknutými aj majitelia susediacich parciel a nehnuteľností. Preto si obyvatelia dovolili požiadať primátora Nitry Jozefa Dvonča o riešenie, ktoré by zabezpečilo trvalý prístup mesta k mestskej komunikácii Veltlínska ulica a Pod Zlatým brehom a taktiež prístup majiteľov, obyvateľov a vlastníkov inžinierskych sietí, ako aj ďalších zložiek (požiarnici, záchranná služba, sociálne služby) ku svojim majetkom tak, ako to bolo vo zvyku posledných 40 rokov.

„Táto žiadosť je spoločnou hromadnou žiadosťou majiteľov dotknutých pozemkov a nehnuteľností susediacich s mestskými pozemkami a mestskou komunikáciou,“ uviedli obyvatelia, ktorí stoja za žiadosťou.

O necelý mesiac a teda v septembri 2017 im prišla z mesta odpoveď, ktorá ich však nepotešila. „Časť komunikácie, ktorá zabezpečuje prístup z Pánskej doliny na Veltlínsku ulicu, bola po zápise ROEP-u v kat. úz. Zobor zapísaná do vlastníctva súkromných osôb,“ píše sa v odpovedi na žiadosť o prístup na Veltlínsku ulicu.

Uvedené pozemky evidované v liste vlastníctva č. 5170 boli v roku 2017 prevedené kúpnou zmluvou V 3665/2017, ktorej prílohu tvoril aj geometrický plán, do vlastníctva súkromnej osoby. Majiteľom pozemkov sa stal Jozef Filip.

„V zmysle vyjadrenia Odboru komunálnych činností a životného prostredia MsÚ v Nitre a podľa passportu je miestna komunikácia Pod Zlatým brehom len po ulicu Veltlínsku,“ píše sa v odpovedi od mesta.

Mesto obyvateľom ďalej odporučilo, nakoľko nebolo vlastníkom týchto pozemkov, aby Zoborčania rokovali s novým vlastníkom. Zároveň im radnica ponúkla na odpredaj pozemok parcelu registra „C“ KN č. 614, ktorá tvorí vstup na pozemky dotknutých obyvateľov a zároveň tvorí Veltlínsku ulicu.

Problémy s prístupom na Veltlínsku ulicu pretrvávajú aj po viac než pol roku, teraz sa však obyvatelia tejto lokality boria s ďalším problémom. Majiteľ pozemkov Jozef Filip chce totižto údajne vybudovať 6-podlažnú budovu, ktorá by mala byť podľa obyvateľov Zobora určená zahraničným robotníkom. Viac sa dočítate v piatok v nadväzujúcom článku, sledujte NitraDeň.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X