Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Muž ležiaci na zemi
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné foto: pixabay.com
21. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na linku 155 volali dve od seba nezávislé osoby, k ležiacemu mužovi výjazd RZP aj tak neprišiel. Prečítajte si dôvod

Polícia preverovala na základe žiadosti dispečerky z linky 155 oznam o ležiacom mužovi. Nakoniec k nemu nebola vyslaná RZP, toto je dôvod.

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, hliadka nedávno na žiadosť dispečerky linky 155 preverovala opodstatnenosť výjazdu rýchlej zdravotnej pomoci. Stalo sa tak vo večerných hodinách, pričom RZP mala byť vyslaná k ležiacemu mužovi na Beethovenovej ulici v Nitre, pri ktorom ležal údajne aj jeho pes.

Ako sa polícii vyjadrila dispečerka linka 155, na túto linku volali dve osoby nezávisle na sebe, ktoré uviedli, že ide o známeho muža. U občanov je známy tým, že užíva alkohol vo zvýšenej miere a často ho je vidieť ležať na zemi. Z tohto dôvodu sa dalo predpokladať, že výjazd RZP bude zbytočný.

“Hliadka mestskej polície osobu podľa popisu našla, sedemdesiatročného muža prebrala zo spánku, postavila ho na nohy a motivovala ho komunikovať. Bol značne pod vplyvom alkoholu, ale bez známok zranenia. Po chvíli sa na miesto dostavil jeho sused, ktorý ho poznal a ponúkol sa, že hliadke pomôže pri odprevadení muža domov,” informovala nitrianska mestská polícia.

Podľa ďalších informácií od polície, opitý muž opakovane za prítomnosti suseda uviedol, že nechce a odmieta lekárske ošetrenie. Mestskí policajti ho preto so susedovou pomocou odprevadili do miesta jeho bydliska.

Ako napísala Mestská polícia v Nitre vo svojom hlásení, sused s opitým mužom zatiaľ zostal a prisľúbil, že na neho bude dohliadať. “Hliadka sa po neúspešnom telefonickom kontaktovaní jeho manželky presunula na miesto jej pracoviska, kde ju našla a informovala ju o udalosti. Manželka sa bezodkladne za prítomnosti mestských policajtov skontaktovala s ich dospelým synom, ktorého požiadala, aby si dočasne prevzal otca do starostlivosti a tiež telefonovala susedovi, ktorému poďakovala a požiadala ho zotrvať pri manželovi do príchodu syna,” uviedla záverom polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X