Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Priemyselny park titulka maps.jpg
Foto: ilustračné, www.google.sk
17. februára 2021 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

MH Invest ministerstva hospodárstva rozbieha projekty v Strategickom parku Nitra

Dôležitým posunom je aj začiatok výstavby mimoúrovňovej križovatky Šindolka.

Spoločnosť MH Invest patriaca pod rezort hospodárstva rozbehla v Strategickom parku Nitra viaceré projekty. Ako informuje ministerstvo, podarilo sa jej napríklad procesne vyriešiť výstavbu tzv. People centra, ktoré má priniesť do parku služby. Tento projekt pritom štyri roky stál.

Dôležitým posunom je aj začiatok výstavby mimoúrovňovej križovatky Šindolka, ktorá by mala zlepšiť nielen dopravnú obslužnosť Strategického parku Nitra, ale vyriešiť aj napojenie rýchlostnej cesty R1A s hlavným ťahom smerom na Topoľčany.

Spoločnosť sa v ostatnom období venovala aj analýze vhodných lokalít pre výstavbu nových priemyselných parkov a pripravovala tiež podklady pre proces schválenia zámeru vybudovať priemyselný park v katastri Rimavskej Soboty.

Racionalizačné kroky

MH Invest sa zároveň po nástupe nového vedenia podarilo racionalizačnými krokmi ušetriť takmer 200-tisíc eur. Najviac na mzdových nákladoch, oproti roku 2019 predstavuje úspora 114-tisíc eur.

Zmenou advokátskej kancelárie ušetrila spoločnosť 60-tisíc eur. V budúcom roku predpokladá, že táto zmena prinesie úsporu 240-tisíc eur.

Agentúra pre médiá a kosenie

Nezazmluvnenie externej agentúry pre médiá znamená ušetrenie ďalších približne 30-tisíc eur. Financie sa usporili aj zrušením verejného obstarávania na kosenie Strategického parku v Nitre.

Tento krok znamenal minulý rok zníženie nákladov o 15-tisíc eur. Doterajšia činnosť nového vedenia sa odrazila aj na cash-flow, keď je bilancia lepšia o 500-tisíc eur oproti plánu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X