Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Retail priemyselny park polyfunkcny objekt sluzby vystavba.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk

V Strategickom parku Nitra by mal konečne vyrásť polyfunkčný areál, jeho predpokladaná cena je 15 mil. eur

V bezprostrednej blízkosti automobilky Jaguar Land Rover by mal vyrásť polyfunkčný areál PC Retail II za približne 15 mil. eur.

Strategický priemyselný park Nitra, v ktorom okrem iného pôsobí aj Jaguar Land Rover Slovakia, by mal po dlhej dobe získať aj sľúbenú občiansku vybavenosť. Ako vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, v bezprostrednej blízkosti automobilky by mal vyrásť polyfunkčný areál PC Retail II za približne 15 mil. eur.

Ten by mal zamestnancom a návštevníkom strategického parku, ako aj širšej verejnosti, ponúknuť základné funkcie občianskej vybavenosti, zdravotnícke služby, maloobchod a verejné stravovanie, ubytovacie zariadenia a zariadenia na trávenie voľného času.

Zabezpečenie služieb

Štát sa zaviazal zabezpečiť pre potreby zamestnancov Jaguar Land Rover ako aj ostatných firiem sídliacich v parku uvedené služby ešte v roku 2015, kedy bola podpísaná zmluva o spolupráci pri jeho realizácii.

Odvtedy deklaroval, že chce naplniť sľuby, ktoré dal automobilke pri jej príchode na Slovensko a že na projekte pracuje.

Podľa aktuálne predloženého zámeru by sa s výstavbou malo začať v prvom štvrťroku 2024, začiatok prevádzky sa odhaduje na druhý kvartál roku 2026. Prácu by v parku malo nájsť 70 ľudí, 40 v retaile, 16 v hoteli, šesť v medicentre a osem na čerpacej stanici.

Osobitné prevádzky

Vzhľadom na to, že uvedená skladba predstavuje veľmi rozmanité dielčie funkcie a s prihliadnutím na fakt, že každá prevádzka vykazuje vlastné osobitosti a bude prevádzkovaná samostatnými nájomcami, je navrhnuté, v zhode s urbanisticko-architektonickými princípmi, umiestnenie jednotlivých funkcií vybavenosti v samostatných objektoch, umiestnených v parkovo upravenom areáli,“ uvádza sa ďalej v zámere.

V prvej fáze sa uvažuje s vybudovaním obchodného centra so zásobovacím dvorom a parkoviskom. V druhej by mala prísť na rad výstavba hotela a reštauračnej zóny a tretia fáza by zahrnala výstavbu medicentra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X