Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vyrobna hala areal nitra priemyselny park.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
29. septembra 2022 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Jeden z výrobných areálov v priemyselnom parku Nitra plánuje vybudovať prístavbu s parkovaním

V súčasnosti pracuje v závode 500 pracovníkov v dvoch zmenách, po rozšírení bude v celom závode pracovať v dvoch zmenách o 100 pracovníkov viac.

Spoločnosť GU Slovensko plánuje v priemyselnom parku Nitra – Sever v katastri obce Dražovce vybudovať prístavbu výrobného areálu zameraného na ľahkú strojársku výrobu.

Vo svojich rozšírených priestoroch plánuje spoločnosť kompletovať kovania pre okná a dvere z dovezených komponentov, ako aj výrobu posuvných dverí a karuselov.

Ako vyplýva zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), hala bude mať výrobnú plochu takmer 3 100 metrov štvorcových, skladové priestory viac ako 4 200 metrov štvorcových. Zámerom je aj rozšíriť parkovisko o 51 parkovacích miest.

Nová výrobno-skladová hala

Nová výrobno-skladová hala bude mať rozmery 138,6 x 84,85 metra a na jaj výstavbu budú potrebné s tým súvisiace úpravy vnútroareálovej komunikácie, rozšírenie inžinierskych sietí a trafostanice.

Celkový priestor haly je rozdelený na výrobnú a skladovú časť a sociálno-administratívny vstavok. Hala bude založená na pilótach, objekt je charakteristický železobetónovým nosným systémom, kovovými fasádnymi plochami v kombinácii s presklenými plochami.

Pozitívne vplyvy prístavby

V súčasnosti pracuje v závode 500 pracovníkov v dvoch zmenách, po rozšírení bude v celom závode pracovať v dvoch zmenách o 100 pracovníkov viac. Počas výstavby navyše dôjde ku vzniku dočasných pracovných miest v stavebníctve a trvalých pracovných miest v administratíve a vo výrobe.

Pozitívne vplyvy prístavby novej výrobnej haly sa budú prejavovať najmä v obci Lužianky, ale aj v Nitre zvýšením zamestnanosti v regióne. Nepriamo však bude činnosť pozitívne vplývať i na okolité obce.

Nemecká spoločnosti Gretsch-Unitas, ktorá je zameraná na ľahkú strojárenskú výrobu, je už viac ako 100 rokov jedným z popredných predajcov okennej a dverovej techniky, automatických dverových systémov manažmentu budov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X