Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
verejné obstaravanie web mesto
Foto: ilustračné, Mesto Nitra
6. augusta 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mesto vyhlásilo súťaž na novú vizuálnu identitu, chce sa prezentovať nadčasovým vizuálnym štýlom

Jej súčasťou bude napríklad nové logo mesta, vizuálna komunikácia kultúrnych podujatí, použitie vizuálnej identity na mestských lavičkách či autách Strediska mestských služieb, ale aj mestské spomienkové predmety či použitie identity na mestskej webovej stránke.

Nitra vyhlásila súťaž na novú vizuálnu identitu mesta. Víťaz získa podľa Lenky Marekovej z odboru komunikácie a propagácie Mestského úradu v Nitre zákazku s predpokladanou hodnotou 19-tisíc eur.

Mesto s autorom víťazného návrhu nadviaže dlhodobú spoluprácu. Dvojkolovú súťaž určenú pre profesionálnych dizajnérov zastreší Únia grafických dizajnérov Slovenska.

Nová identita mesta

Nová identita mesta je podľa primátora Mareka Hattasa šancou na novú definíciu samých seba a mesta, v ktorom jeho obyvatelia žijú.

Nitra potrebuje mať definovanú svoju identitu, ktorá ovplyvní vnímanie mesta domácimi i návštevníkmi a nasmeruje ďalšie pôsobenie mesta v oblastiach architektúry, verejného priestoru, kultúry, turizmu i služieb,“ povedal Marek Hattas.

Dvojkolová súťaž

Súťaž bude podľa Lenky Marekovej dvojkolová, pričom v prvom kole bude úlohou dizajnérov zaslať portfóliá s minimálne šiestimi ukážkami relevantných prác.

Do druhého kola porota posunie maximálne päť uchádzačov, ktorých úlohou bude vypracovať návrh na vizuálnu identitu na vybraných aplikáciách. Prvé kolo nie je honorované, v druhom kole získajú finalisti skicovné vo výške 500 eur.

Dlhodobá spolupráca

Víťaz druhého kola bude vyhlásený začiatkom októbra 2021. Medzi mestom a víťazom pôjde o dlhodobú spoluprácu.

Počas tohto a budúceho roka budú spoločne pracovať na tvorbe novej vizuálnej identity mesta Nitra, ktorej súčasťou bude napríklad aj nové logo mesta, vizuálna komunikácia kultúrnych podujatí, použitie vizuálnej identity na mestských lavičkách či autách Strediska mestských služieb, ale aj mestské spomienkové predmety či aplikáciu identity na mestskej webovej stránke.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X