Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Urad titulka kolaz.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nitra.sk - NitraDen.sk
16. januára 2021 Správy Nitra od NitraDen.skwww.nitra.sk Diskusia()

Mesto v čase koronakrízy vyhlásilo verejné obstarávanie na vytvorenie novej stránky mesta za viac ako 35-tisíc eur

Verejné obstarávanie mesta na webovú stránku bolo vyhlásené 11. januára.

Medzi ľuďmi vyvolalo veľké pobúrenie už len to, že mesto si v čase koronakrízy zobralo obrovský úver, v hodnote 9 miliónov.

Investovať z neho plánuje aj do takých vecí, ktoré v týchto časoch súrne nepotrebuje, ako je napríklad projekt plavárne a wellness centra na Klokočine. Objekt by mal vzniknúť pod Borinou ako oddychový park.

Okrem toho na začiatku roka vyhlásilo verejné obstarávanie na vytvorenie novej webovej stránky mesta. Hodnota zákazky je stanovená na 35 750 eur. Ako sa píše v opise obstarávania má byť stránka „moderná, modulárna, prehľadná a logicky členená s prihliadnutím na požiadavky obyvateľov a návštevníkov mesta“.

Úlohou stránky má byť podľa verejného obstarávania:

  • pasívne informovanie verejnosti,
    • čim je myslené zverejňovanie rôznych druhov informácií, dokumentov, aktualít, návodov na riešenie úradných záležitostí a životných situácií a pod.,
  • aktívne informovanie verejnosti,
    • myslí sa tým automatické zasielanie informácií e-mailom z úradnej tabule, prípadne z iných prihlásených odberov a podobne, RSS a pod.,
  • zobrazovanie prehľadných kalendárov podujatí s možnosťami vyhľadávania, triedenia, exportu a prepojenia so sociálnymi sieťami,
  • vybudovanie API pre jednoduché integrovanie sa s vybranými systémami mesta.

Z grafických požiadaviek uviedlo mesto využitie prvkov „charakteristických pre mesto, pričom by mali byť osadené do modernej a príťažlivej vizuálnej identity v zmysle základnej definície, ktorá je súčasťou tejto súťaže“.

Termín na predkladanie ponúk záujemcov je do 15. februára 2021. Predkladateľov bude hodnotiť komisia mesta bodovým systémom.

Pôvodná stránka mesta pritom nie je taká stará, vytvorená bola podľa uvedeného dátumu na samotnej stránke 1. októbra 2015. A ako uvádza: „Obsah stránok informuje občanov mesta o činnosti a aktivitách verejnej správy mesta Nitra, podáva občanom informácie o možnostiach vybavenia agendy spadajúcej do zákonnej kompetencie verejnej správy.

Ako prílohy k výzve mesto doplnilo tieto fotografie:

verejné obstaravanie web mesto
Foto: Mesto Nitra
verejné obstaravanie web mesto
Foto: Mesto Nitra
verejné obstaravanie web mesto
Foto: Mesto Nitra
verejné obstaravanie web mesto
Foto: Mesto NitraFoto: ilustračné, Mesto Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X