Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skupinka mladistvých na Nábreží mládeže
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: MsP Nitra
13. marca 2019 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Len 13-ročného chlapca hospitalizovali v nitrianskej nemocnici. Dôvodom bola silná intoxikácia neznámou látkou

Mestská polícia v Nitre informovala prostredníctvom svojho týždenného hlásenia, že v popoludňajších hodinách hliadka polície vykonávala štandardnú kontrolu. Dialo sa tak na ulici Nábrežie mládeže, konkrétne v lokalite, kde empirickými znalosťami bolo zistené, že sa tam často zdržiava mládež, pričom tam opakovane dochádza k narúšaniu verejného poriadku. Výnimkou v tejto lokalite nie je ani konzumovanie alkoholu či iných omamných alebo návykových látok mladistvými.

Ako uviedla nitrianska mestská polícia, na tomto mieste polícia spozorovala aj tentoraz skupinku mládeže a nakoľko bol okolo skupinky značný neporiadok, hliadka mala v úmysle vykonať s nimi pohovor o dodržiavaní verejného poriadku a čistoty v uliciach.

„Bol medzi nimi aj zjavne maloletý chlapec, u ktorého si príslušníci všimli, že nevedel poriadne artikulovať, mal narušenú koordináciu pohybov celého tela, bol malátny, avšak podľa jeho tvrdenia alkoholický nápoj nevypil,“ informovala Mestská polícia v Nitre.

Podľa ďalších informácií od polície, po tom, čo bola zistená totožnosť chlapca, sa potvrdilo, že ide o maloletého len 13-ročného chlapca z Nitry. Hliadke sa začal sťažovať na bolesti brucha, zhoršenie zrakového vnímania a krútenie hlavy. „Na otázku, či nezjedol niečo pokazené, odpovedal, že nie, ale že niekto cudzí mu dal neznámu látku, asi marihuanu, ktorú fajčil cez plastovú fľašu, ktorú našiel položenú na zemi,“ napísala mestská polícia.

Ako polícia dodala, počas komunikácie s hliadkou, túto fľašu príslušníkom aj ukázal. V záujme zachovania zdravia maloletého chlapca sa príslušníci mestskej polície okamžite telefonicky spojili s rýchlou zdravotnou pomocou, ktorú následne privolali na miesto. Polícia taktiež telefonicky kontaktovala a informovala zákonného zástupcu 13-ročného chlapca. Informácie podala otcovi maloletého, a to o zistených udalostiach a o stave jeho syna.

„Na miesto prišla posádka RZP, ktorá si chlapca prevzala na vyšetrenia. Zároveň na miesto prišla i hliadka policajného zboru, ktorú privolala pracovníčka operačného strediska záchrannej služby. Po krátkej chvíli prišiel aj otec maloletého. Keďže chlapec bol silne intoxikovaný neznámou látkou, bol v sprievode svojho otca hospitalizovaný na detskom oddelení nemocnice v Nitre na detoxikáciu a následné pozorovanie,“ uviedla nitrianska mestská polícia.

Ako záverom doplnila polícia, na mieste sa nachádzali aj ďalší piati chlapci vo veku 14 až 15 rokov, pričom všetci okrem jedného pochádzali z Nitry. Pre vysvetlenie polícia doplnila, že jeden chlapec bol z Lužianok a celú záležitosť si na mieste prevzala hliadka Policajného zboru SR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X