Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Parkovisko wilsonovo nabrezie 5.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
18. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od © NitraDen.sk Diskusia()

Firma chce kúpiť pozemok na Wilsonovom nábreží, jej žiadosťou sa budú zaoberať mestskí poslanci

Na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve sa budú poslanci zaoberať Návrhom na zámer nakladania s nehnuteľnosťou vo vlastníctve mesta Nitra. Na parcele č. 1875 chce stavať firma Dynamik Holding, a. s.

Ako sa uvádza v zámere, „odbor majetku eviduje žiadosť spoločnosti Dynamik Holding, a.s., so sídlom Štúrova 22, Nitra, o prehodnotenie jej realizačného zámeru – realizácia developerského projektu, výstavba komerčných priestorov s parkovacími miestami na Wilsonovom nábreží, a to na pozemku reg. „C“ KN parc. č. 1875 – ostatné plochy o výmere 5 893 m2, k. ú. Nitra, obec Nitra, zapísaného na LV č. 3681 na meno mesta Nitra v celosti.“

Firma Dynamik Holding, a. s., chce pozemok kúpiť, prípadne si ho dlhodobo prenajať či zameniť za iný pozemok v jej vlastníctve. Projekt bol predložený 27. februára 2007, k odpredaju ani prenájmu vtedy nedošlo. Firma opätovne žiadala o prehodnotenie zámeru v roku 2011, ani vtedy jej nebolo vyhovené.

„Predmetnou parcelou prechádza kanalizačné potrubie zberač „J“ DN 900 v správe ZsVs, a.s. OZ Nitra. Rovnako upozorňuje, že v blízkosti záujmového územia parc. reg. „C“ KN č. 1875, k. ú. Nitra sa nachádzajú aj iné inžinierske siete v správe ZsVs, a.s. – viď priložená situácia, a preloženie kanalizačného zberača „J“ by bolo vzhľadom na hustotu jestvujúcich inžinierskych sietí veľmi problematické z technického, priestorového ako aj z prevádzkového hľadiska,“ píše sa ďalej v zámere.

Prenájom pozemku?

Odbor majetku MsÚ v Nitre sa vyjadril k prípadnému zámeru pozemok prenajať. „Žiadateľ vo svojej žiadosti neuviedol skutočnosti, ktoré by odôvodňovali prenájom, resp. odpredaj alebo zámenu predmetného pozemku, pre žiadateľa spôsobom prípadu hodného osobitného zreteľa v zmysle príslušných ustanovení zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov,“ uviedol v materiáli na rokovanie.

V prípade prenájmu by firma platila za pozemok od 40 000 eur ročne, čo je 6,79 eura za meter štvorcový.

Výbor mestskej časti s predajom, prenájmom ani výstavbou nesúhlasí a chce, aby zostalo parkovisko na Wilsonovom nábreží zachované spolu s jestvujúcou zeleňou.

Názor hlavného architekta mesta

Úrad hlavného architekta Mestského úradu v Nitre upozorňuje v materiáli na Územný plán Centrálnej mestskej zóny, z ktorého vyplývajú záväzné regulatívy. Podiel zelene na pozemku je 15 %, koeficient zastavanosti stavebného pozemku parcely č. 1875 je 0,8, Prípustná maximálna výška zástavby je do 4 nadzemných podlaží, „zámer dostavby pozemku je podmienený riešením normovej potreby parkovania pre jednotlivé funkčné prevádzky, byty integrované do objektu a verejné parkovacie priestory s kapacitou 160 verejných parkovacích miest.“

Úrad upozorňuje na kanalizačný zberač DN 900, ktorý by musel staviteľ v prípade realizácie zástavby preložiť. Odporúča preveriť presnú polohu ďalších inžinierskych sietí u jednotlivých správcov.

Mapa wilsonovo nabrezie.jpg

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X