Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestská polícia Nitra
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
15. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Domáci vodiči sa sťažujú, že ich obťažuje mestská polícia, keď idú domov. Takto zareagovali nitrianski policajti

Ako uviedla nitrianska mestská polícia, občania sa na nich často obracajú aj s tým, že hliadka obťažuje domácich vodičov, ktorí idú domov. Mnohí z nich sa sťažujú, že ich polícia legitimuje a majú pripomienky, aby policajti riešili radšej cudzích.

„Táto skutočnosť zamrzí každého policajta, ktorí stojí pri dopravnej značke, doslova odháňa od vchodu do uličky niekoľko sto vodičov denne a potom príde domáci vodič, ktorý mu buď vynadá, alebo v lepšom prípade, je arogantný,“ uviedla polícia na svojej webovej stránke v reakcii na ďalší z podnetov od občanov.

Ako pokračovali policajti, počas svojho hliadkovania zažívajú rozporuplné reakcie občanov na to, že polícia stojí pri zákazovej značke a kontroluje, respektíve vynucuje jej dodržiavanie.

„Tí, ktorí sú nespokojní, zrejme nemajú informáciu, že mnohí iní občania naopak žiadajú, aby sa od takejto činnosti neustúpilo. Hoci práve táto statická kontrolná činnosť, ktorá je viazaná na jedno miesto, spôsobuje, že je potom obmedzený počet príslušníkov MsP, ktorí môžu dynamicky hliadkovať po celom sídlisku. Paradoxne preto vyznieva skutočnosť, že v čase, keď sme na niekoľko vstupov do jednotlivých ulíc dokázali zabezpečiť prítomnosť policajta, práve tam niektorí bývajúci obyvatelia vyjadrovali nespokojnosť s našou kontrolnou činnosťou pri vstupoch formou sťažností na údajné obmedzovanie ich slobody,“ uviedla nitrianska mestská polícia.

Podľa ďalších informácií od polície, má policajt na ulici možnosť spoľahlivo preveriť priamo na mieste bydlisko vodiča. Na to potrebuje preukázanie sa vierohodným dokladom. Ako dodala polícia, niektorí domáci bývajú mnohokrát nepríjemní, nespokojní a nájdu sa aj takí, ktorí sú arogantní. Stáva sa to vtedy, keď policajt pri kontrole vstupu do týchto miest, ktoré sú zabezpečené dopravným značením, odmieta vozidlom vpustiť ich rodinu alebo známych, ktorí k nim prišli údajne na návštevu.

„Určite súhlasíte, že takýto nekritickí občania sa o našej činnosti nevyjadria ako o konaní, ktoré je v prospech občana. Nehovoriac o ojedinelých prípadoch, ako sme spomínali vyššie, keď evidenčné číslo motorového vozidla iného okresu nevylučuje, že vozidlom vchádzajúci a parkujúci občan je obyvateľom mesta Nitry a dokonca priamo uvedenej lokality, čiže spĺňa podmienky v zmysle dopravného značenia. Zrejme každý vie, že evidenčné číslo vozidla, hlavne časť označujúca okres, nepotvrdzuje miesto bydliska vodiča. Je potrebné si však uvedomiť, že tam parkujú vozidlá síce s evidenčným číslom okresu Nitra, ale je tam pravdepodobnosť, že vodič s evidenčným číslom okresu Nitra môže mať, a často aj má, bydlisko aj mimo ulicu, kde parkuje, dokonca môže byť obyvateľom inej obce v okrese,“ vysvetľuje polícia.

Mestská polícia v Nitre na záver dodala: „Takže v tomto prípade platí výrok opačne, že nie každé konanie alebo skutkový stav, ktorý sa v určitý moment nejaví ako priestupok, v skutočnosti priestupkom je. Chceme zdôrazniť, že Mestská polícia v Nitre vykonáva svoje pracovné povinnosti v rámci svojich zákonných možností a oprávnení tak, aby bol čo najmenej obmedzovaný komfort bývania občanov.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X