Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitrianska komunitna nadacia nitra aby ludia ludom pomahali.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska komunitná nadácia - koláž NitraDen.sk
7. septembra 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Aby ľudia ľuďom pomáhali sa tento rok ponesie v znamení športu a zdravého životného štýlu

V Parku pod Borinou sa uskutoční tradičné podujatie Aby ľudia ľuďom pomáhali, organizované Nitrianskou komunitnou nadáciou. Program bude venovaný športu a zdravému životnému štýlu.

Nitrianska komunitná nadácia pripravuje tradičné podujatie s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali v rámci svojho 17. ročníka grantového programu. Toto podujatie sa bude konať v sobotu 9. septembra 2023 od 15.30 hod. v Parku pod Borinou na nitrianskom sídlisku Klokočina a bude zamerané na šport a zdravý životný štýl.

Návštevníci sa budú môcť zúčastniť rôznych športových súťaží a aktivít, vrátane streľby na basketbalový kôš, prekážkovej dráhy, preťahovanie lanom, športovo-pohybové disciplíny v zápasení, ukážky karate, lukostreľbu a ďalších.

Program pre veľkých aj malých

Pre deti bude pripravený detský kútik s tvorivými aktivitami a hrami. Okrem toho budú mať po absolvovaní aktivít na každom stanovišti príležitosť zúčastniť sa žrebovania o vecné ceny. Stanovištia a workshopy pripravujú Basketbalový klub BKM SPU Nitra, Zápasnícky klub Corgoň Nitra, Športový klub Karate Kachi, Športová akadémia HOPI, Združenie STORM.

Nebude chýbať obľúbené maľovanie na tvár, či kalčeto a atmosféru podujatia oživí energická Bubenícka show Tambores. Toto podujatie bude tiež príležitosťou na odovzdanie grantových šekov mimovládnym organizáciám, ktoré sa zapojili do grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie. Týmto spôsobom sa podporia organizácie, ktoré sa v meste Nitra venujú zapájaniu detí a mládeže do športových aktivít a podpore zdravého životného štýlu.

Podpora organizácii

V rámci grantového programu na rok 2023 Nitrianska komunitná nadácia podporila 3 mimovládne organizácie, ktoré sa venujú aktívnemu zapájaniu detí a mládeže do športových aktivít na komunitnej úrovni. Tieto organizácie pracujú aj s deťmi a mládežou, ktorí sú ohrození sociálnym vylúčením, a snažia sa podporovať ich zdravý životný štýl.

Ide o Korfbalový klub SPU Nitra, Združenie STORM a Hokejbalový klub Nitrianski Rytieri. Týmito grantmi sa podporujú ich aktivity a programy, ktoré prispievajú k lepšiemu životu a zdraviu detí a mládeže v meste Nitra.

Sadenie stromčekov

Medzi tradičné udalosti podujatia patrí aj sadenie stromčekov do filantropickej aleje. Firma, ktorá sa zúčastní tohto podujatia, okrem podpory tretieho sektora tiež zakúpi živý stromček. Tento stromček je následne zasadený priamo do filantropickej aleje v Parku pod Borinou.

Týmto gestom firmy vyjadrujú svoju podporu a angažovanosť voči komunite. Pri sadení stromčekov sa zapájajú nielen firmy, ale aj dobrovoľníci a návštevníci.

Podujatie je možné realizovať vďaka partnerom programu, medzi ktorými sú mesto Nitra, Západoslovenská energetika, a.s., CORA GEO, s.r.o., PP Invest, s.r.o. a The tree party.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X