Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria
Foto: ilustračné, SITA
12. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Župný dom idú rekonštruovať, stane sa sídlom úradu kraja

Župný dom v Nitre čaká v najbližšom období rekonštrukcia. Historická budova v centre Nitry sa má stať novým sídlom Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Kraj vyčlenil pred časom na rekonštrukciu 1,72 milióna eur. Podľa pôvodných plánov mali byť dva bloky Župného domu zrekonštruované do septembra, zatiaľ však stále prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Kraj ho vyhlásil 8. júla.

„Momentálne je proces verejného obstarávania v štádiu vyhodnocovania ponúk,“ informovala hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová. Kraj podľa jej slov zverejní informácie k súťaži až po jej ukončení. Po uzatvorení zmluvy o dielo s víťazom verejného obstarávania zrekonštruujú západné krídlo a tretie nadzemné podlažie južného krídla budovy. Práce budú zahŕňať dokončenie rozvodov inžinierskych sietí v interiéri a úpravy povrchov súvisiacich so štukovou výzdobou, omietkami, podlahami a výplňami otvorov. Obnovovať sa tiež bude fasáda západného krídla z centrálneho dvora a Jesenského ulice vrátane balkónov.

V súčasnosti v budove sídli župan Milan Belica a Nitrianska galéria. Krajskí úradníci sedia v troch rôznych budovách – 119 zamestnancov je v prenajatom objekte na Rázusovej ulici, 86 je na Kupeckej ulici a 19 v Župnom dome. Do Župného domu sa majú presťahovať zamestnanci z Rázusovej ulice, čím kraj ročne ušetrí 132-tisíc eur na nájomnom a ďalšie prevádzkové náklady súvisiace s presunom zamestnancov a materiálov medzi tromi rôznymi lokalitami úradu kraja. Ktoré odbory sa presťahujú do Župného domu, sa podľa Prekopovej ešte spresňuje.

Úradníkom musí urobiť miesto administratíva Nitrianskej galérie, ktorá sa presťahuje na neďalekú Samovu ulicu. Tam sídli momentálne časť Krajskej knižnice Karola Kmeťka, ktorá má ísť do budovy Mediahausu na Ulici Fraňa Mojtu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X