Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Becik zupan kraj slub.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.unsk.skamp;slide=20
29. novembra 2022 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Svoj sľub pri nástupe do funkcie zložil už aj nový župan Nitrianskeho kraja

Poslanci aj zamestnanci župy by mali podľa nového predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja vyjsť do ulíc, rozprávať sa s ľuďmi a počúvať ich.

Branislav Becík zložil v pondelok v Župnom dome slávnostný sľub pri nástupe do funkcie predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Spolu s ním zložilo sľub aj 54 nových a staronových krajských poslancov.

Vyzývam vás k dobrej spolupráci a zároveň vyslovujem prísľub, že podporím každú jednu rozumnú myšlienku, ktorá bude smerovať a tlačiť Nitriansky kraj dopredu,“ povedal v príhovore nový nitriansky župan, ktorý dodal, že chce spraviť Nitriansky kraj lepším aj pre budúce generácie.

Výzva pre poslancov a zamestnancov

Nový nitriansky župan vyzval poslancov, ale aj zamestnancov župy, aby vyšli do ulíc, rozprávali sa s ľuďmi a počúvali ich. „Jedine takto budeme vedieť zlepšovať a skvalitňovať život ľudí v našom kraji,“ dodal Becík.

Na samý záver sa poďakoval odchádzajúcemu županovi Milanovi Belicovi za kus práce, ktorú odviedol za 21 rokov vo funkcii predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja. „Som hrdý na to, že som mal tú česť stáť 21 rokov na čele kraja. Aj keď sa nie vždy všetko podarilo, dosiahli sme mnohé úspechy, ktoré v konečnom dôsledku znamenali zmenu smerom k lepšiemu. Nitriansky samosprávny kraj zanechávam novému predsedovi v dobrej kondícii a s veľkým potenciálom do budúcnosti,“ uviedol odchádzajúci župan Milan Belica.

Poprial tiež nielen celému kraju, ale aj svojmu nástupcovi Branislavovi Becíkovi veľa úspechov do ďalších rokov, a tiež aby sa novému županovi darilo viesť kraj aj v ťažkých obdobiach, ktoré ho čakajú.

Má veľa ambícii a myšlienok

Branislav Becík netají, že ambícií a myšlienok na zlepšenie práce má veľa. „Nepýtam si sto dní, ako iní vrcholoví predstavitelia, pýtam si iba pár týždňov, aby som vedel akým spôsobom a čo ideme ďalej riešiť v prospech rozvoja nášho kraja. Naše pálčivé témy sú nielen cesty či školstvo, ale aj zdravotníctvo a iné odvetvia, takže práce je pred nami dosť,“ prízvukuje nový župan, ktorý sa bude musieť venovať aj tomu, kam presťahuje všetkých župných úradníkov, pretože jeho predchodca ich chcel zhromaždiť do jednej budovy.

Isté alternatív tu sú, budeme si k tomu ale musieť sadnúť a spolu ich rozobrať. Ak by sa nám podarilo na to získať nejaké peniaze z eurofondov, tak v hre by bola aj výstavba úplne novej budovy, čo sa mi javí ako najlepšie riešenie,“ povedal Becík.

Voľby predsedu v kraji

O funkciu predsedu NSK sa uchádzalo 11 kandidátov. Volieb, ktoré prebiehali v 753 okrskoch, sa zúčastnilo 244 201 voličov, čo predstavuje 43,10 percenta. Počet platných hlasovacích lístkov pre voľbu predsedu bol 213 714.

Branislav Becík (Hlas-SD, Sme rodina) získal 58 765 platných hlasov, čo bolo 27,49 percenta z oprávnených voličov. Na druhom mieste skončil Milan Belica (nezávislý), ktorému dalo svoj hlas 46 710 obyvateľov Nitrianskeho kraja, čo bolo 21,85 percenta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X