Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Electrický bicykel bikesharing zdielané bicykle GettyImages
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages

Zdieľané bicykle opäť v Nitre: Pribudne viac než stovka klasických bicyklov a aj e-bicykle

Víťazom verejnej obchodnej súťaže na zabezpečenie služby zdieľaných bicyklov v Nitre sa stala spoločnosť Rekola Bikesharing z Prahy.

Službu zdieľaných bicyklov v Nitre bude poskytovať spoločnosť Rekola Bikesharing z Prahy, ktorá zvíťazila vo verejnej obchodnej súťaži. Rekola má zabezpečiť 150 bicyklov a 20 e-bicyklov s možnosťou ďalšieho navýšenia ich počtu.

Úlohou víťaznej spoločnosti bude podľa hovorcu Nitry Tomáša Holúbka zabezpečiť bicykle a dopravnú infraštruktúru, mesto sa zaviaže poskytnúť verejný priestor a súčinnosť pri budovaní stojísk. Mesto za službu nebude platiť, prevádzkovateľovi zostanú všetky tržby. Dodávateľ služby bude mať príjem z reklamy a z prenájmov dopravných prostriedkov.

Dvaja uchádzači

Termín spustenia bikesharingu v Nitre v zmysle vyhlásenej súťaže je 1. jún 2020 pre bicykle a 1. september 2020 pre e-mobilitu. V súčasnej situácii šírenia ochorenia COVID-19 je možné, že tento termín z objektívnych dôvodov na oboch stranách nebudeme môcť dodržať,“ povedal Holúbek.

Do súťaže na bikesharing v Nitre sa prihlásili dvaja uchádzači, spoločnosť 2brothers, s. r. o. – Zelený bicykel a Rekola Bikesharing, s. r. o. Víťazná spoločnosť zabezpečuje bikesharing vo viacerých mestách v Českej republike.

Bikesharing, teda systém zdieľania bicyklov, v Nitre fungoval od leta 2017, poskytovala ho spoločnosť Arriva. Podľa primátora Marka Hattasa však boli zmluvné podmienky z minulosti zle nastavené. Práve preto minulý rok hrozilo, že bikesharing nebude vôbec spustený, napokon bicykle verejnosti slúžili s oneskorením, od júna. Arriva vlani pustila zdieľané bicykle do ulíc až po tom, ako jej mesto zaplatilo dotáciu 115-tisíc eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X