Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aby_ludia_ludom_pomahali_nkn 3.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nitrianska komunitná nadácia
20. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skNKN, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Výsledky grantového programu Aby ľudia ľuďom pomáhali 2016 sú známe. Kto získa 5 000 eur?

Grantový program Aby ľudia ľuďom pomáhali realizuje Nitrianska komunitná nadácia už desiaty rok. Od jeho vzniku bolo podporených viac ako 50 organizácií sumou viac ako 55 000 eur.

Kritérií pri výbere víťazných projektov je niekoľko, jedným z nich je aj stabilita neziskovej organizácie v danej oblasti. Tento rok bol grant udelený Združeniu STORM, ktoré sa do výzvy prihlásilo s projektom Bezpečná alternatíva, v rámci ktorého poskytujú sociálne služby, spôsoby neformálneho vzdelávania, preventívne aktivity a mnoho voľno-časových aktivít. Podporu tiež získalo Centrum pre rodinu – Nitra, ktoré chce v rámci projektu Reštart – 15 rokov zorganizovať teambuilding pre svojich stálych aj nových zamestnancov.

Aby_ludia_ludom_pomahali_nkn 4.jpg
Nitrianska komunitná nadácia

Roky bola symbolom programu figúrka. Tieto figúrky vo výške dospelého človeka si firmy zapojené do programu umiestňovali do svojich priestorov, ale objavovali sa aj na verejných priestranstvách. Minulý rok sa nadácia rozhodla nahradiť figúrku živým symbolom – stromom, a na sídlisku Diely v Nitre začala vysádzať tzv. filantropickú alej. Počas slávnostného odovzdávania grantových šekov si každoročne zapojené firmy vysadia nové stromčeky a prispievajú tak nielen k dobrej myšlienke programu, ale tiež k udržiavaniu životného prostredia.

Aby_ludia_ludom_pomahali_nkn 5.jpg
Nitrianska komunitná nadácia

Do konca roka vyhlási nadácia ešte jednu grantovú výzvu. Konkrétne pôjde o program Klub darcov, v ktorom o podporených projektoch rozhodujú jednotlivci – darcovia. Viac informácií bude zverejnených na webe a facebooku Nitrianskej komunitnej nadácie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X