Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dom Matice slovenskej v Nitre
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
10. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Vstup do Domu Matice slovenskej v Nitre upravia, bude debarierizovaný a s automatickými dverami

Dom Matice slovenskej, ktorý sa nachádza na Čermáni, bude mať debarierizovaný vstup, vyplýva to zmluvy, ktorá je zverejnená na stránke mesta Nitra.

Podľa zmluvy sa o debarierizáciu postará spoločnosť EL-stavby a stane sa tak na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 16. marca 2018. Práce majú byť zahájené do troch dní od účinnosti zmluvy a ich predpokladaný termín ukončenia je stanovený na 30. júna tohto roka.

Cena za vybudovanie bezbariérového vstupu do budovy bola určená na 29.855,85 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 5.971,17 eur, sa tak celková hodnota vybudovaného diela vyšplhá na 35.827,02 eur.

Ako uvádza zmluva: „Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy.“

Záručná doba na bezbariérový vstup bol určená na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. „Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ dopĺňa zverejnený dokument.

Z rozpočtu vyplýva, že vonkajšia prístupová rampa a úpravy plôch slabozrakých bude stáť bezmála 30-tisíc eur, úpravy vstupov pre osoby na vozíku a slabozrakých vyjde cez 1.700 eur, úpravy vstupov pre osoby na vozíku a slabozrakých – automatické dvere vyše 4.500 eur a napojenie automatický dverí cez 200 eur. V celkovej sumu, ktorú dostane spoločnosť, sú zahrnuté aj práce a dodávky potrebných materiálov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X