Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plat viceprimátorky Michaely Hefkovej
Foto: SITA
15. júna 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Viceprimátorka Hefková skončila a vzdala sa aj mandátu poslankyne, meno nového viceprimátora zatiaľ nie je známe

Na najbližšom mestskom zastupiteľstve 27. júna nahradí Michaelu Hefkovú v zastupiteľstve nový poslanec Miloslav Špoták.

Michaela Hefková už nebude viceprimátorkou Nitry ani mestskou poslankyňou. Svoj krok oznámila na sociálnej sieti. Posledných niekoľko mesiacov bola práceneschopná (PN), na mestské zastupiteľstvá nechodila.

Veľa energie som používala na presviedčanie kolegov z vedenia úradu, aby boli niektoré kroky a rozhodnutia v personálnom manažmente úradu prehodnotené, aby neboli niektoré finančné náklady uznané (prefinancovanie nákladov komerčného hokeja bez pridanej hodnoty, preplatenie služby zdieľaných bicyklov, niektoré poradenské činnosti) alebo iniciované v inom čase, po dôkladnejšej príprave (platová politika, úver),“ napísala 28-ročná Hefková, ktorá kandidovala vo voľbách za Tím Hattas.

Nitra je na začiatku komplikovaného procesu

Situácia ju postupne doviedla k vyčerpanosti a posledné týždne práceneschopnosti strávila úvahami o tom, či pokračovať ďalej v nastavenom kurze. „Pomyselnou bodkou v mojom rozhodnutí o odchode je ašpirácia primátora a niektorých kolegov vo vedení mesta vstúpiť do veľkej politiky,“ uviedla Hefková, ktorá zastáva názor, že mesto Nitra je na začiatku komplikovaného procesu konsolidácie a treba mu venovať všetku tímovú energiu.

Nedokážem sa vzdať presvedčenia, že počas prvého funkčného obdobia v komunálnom prostredí je prvoradé upratať si vo vlastnom dome a nie sedieť na dvoch stoličkách,“ vyjadrila sa Hefková. Ako pokračovala, primátor prijal jej oznámenie bez námietok. „Prekvapením bolo, že som bola konfrontovaná s nástojčivým naliehaním, aby som sa vzdala aj poslaneckého mandátu. Toto naliehanie na moju osobu a podlomené zdravie ma presvedčili, že moja cesta ako poslankyne v Tíme Hattas sa skončila,“ napísala Hefková.

Primátor naďalej zvažuje vstup do veľkej politiky

Primátor Marek Hattas povedal, že v piatok ráno dostal oficiálnu žiadosť Hefkovej o vzdanie sa poslaneckého mandátu. Ako povedal, rešpektuje jej rozhodnutie a ďakuje jej za vykonanú prácu. Na najbližšom mestskom zastupiteľstve 27. júna zloží poslanecký sľub Miloslav Špoták, ktorý skončil vo voľbách ako prvý pod čiarou za volebný obvod Chrenová, Janíkovce a je z Tímu Hattas. Primátor chce zároveň na zastupiteľstve oznámiť, kto bude novým viceprimátorom. Dôvody odchodu Michaely Hefkovej nechcel komentovať.

Primátor naďalej zvažuje vstup do veľkej politiky. Do ktorej strany vstúpi, zatiaľ prezradiť nechce. „Ponúk bolo viacero a momentálne zvažujem, ktorú si vyberiem. Je vysoko pravdepodobné, že pôjdem aj do parlamentných volieb. Komunálna politika je spojená s národnou a teraz je čas na to, aby tam boli ľudia, ktorí sú proeurópski, tolerantní a pohli Slovensko ďalej,“ povedal Hattas.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X