Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hattas primator.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
30. októbra 2022 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA Diskusia()

Víťazom vo voľbách je opäť Marek Hattas, Nitriansky kraj povedie Branislav Becík

Výsledky hlasovania zverejnil Štatistický úrad SR po spracovaní odovzdaných lístkov.

Voliči v sobotňajších komunálnych voľbách rozhodli, že v meste pod Zoborom zotrvá vo funkcii primátora Marek Hattas (SaS a pred voľbami založil lokálnu stranu s názvom Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja), ktorý je aj poslancom Národnej rady SR. Vo voľbách mu odovzdalo svoj hlas 8 175 občanov Nitry, čo je 30,8 percenta.

Nitre sa na voľbách na post primátora zúčastnilo 66 697 oprávnených voličov, čo bolo 40,41 percenta. „Obhájiť post primátora je úžasný pocit. Beriem to nielen s veľkou pokorou, ale i maximálnou zodpovednosťou a som veľmi rád, že občania mesta mi dali dôveru viesť Nitru ďalšie štyri roky,“ povedal staronový primátor Marek Hattas, ktorý sa v prvom rade chce nielen s novými poslancami mesta dohodnúť na kľúčových veciach. Chce sa stretnúť aj s novým nitrianskym županom Branislavom Becíkom, aby si nastavili fungovanie, pretože vníma veľmi veľa vecí, ktoré boli zo strany župy zanedbané.

Hattas verí, že pri stretnutí s Becíkom sa obaja postavia k veci spoločného fungovania pragmaticky, a že nájdu kľúč na spoločné fungovanie aby z toho mali obyvatelia Nitry čo najväčší úžitok. Hattas si uvedomuje, že na Slovensku je niekoľko kríz, a tak ich prekonanie bude aj pre neho najväčšou výzvou. „Je tu energetická kríza, a tak potrebujeme pokračovať v zatepľovaní našich škôl a škôlok, riešiť fotovoltaiku aj solárne panely. Rozvíjať však potrebujeme všetky kategórie nášho mesta,“ uviedol Hattas.

Milana Belicu vo funkcii župana na najbližšie štyri roky v Nitrianskom kraji strieda starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík. Výsledky sú síce zatiaľ ešte neoficiálne, najdlhšie slúžiaci župan však už zablahoželal svojmu premožiteľovi.

Už priebežné výsledky ukazovali, že Milan Belica, ktorý bol vo funkcii od roku 2001, teda od úplného začiatku, svoj post tentokrát neobháji. „Ako osoba som urobil maximum preto, aby som bol úspešný, je však možné, že sa viac volilo národnostne a politicky, ale taký je už život. Aj napriek prehre som v každom prípade víťazom, pretože teraz u mňa zvíťazí rodina. Keď si predstavím, že vedeniu Nitrianskeho kraja som sa venoval 21 rokov, tak musím povedať, že som si svoje už odrobil, a tak si ma môže teraz konečne užiť i moja rodina,“ povedal Belica, ktorý bol najdlhšie slúžiacim županom na Slovensku. Odchádzajúci predseda nitrianskej župy prezradil, že ku každým voľbám pristupoval s pokorou, a tak to bolo aj pred týmito.

Opačné názory mal čerstvý víťaz župných volieb, dnes už exstarosta Dvorov nad Žitavou v novozámockom okrese a syn exministra pôdohospodárstva Branislava Becíka. „Zvíťazil som možno aj preto, že ľudia vycítili, že už je nevyhnutná zmena, a že náš kraj dlhé roky stagnoval,“ povedal čerstvý nitriansky župan, ktorý sa hneď v úvode poďakoval všetkým voličom, ktorí mu dali svoj hlas a sľúbil im, že je od začiatku pripravený pracovať pre Nitriansky kraj a jeho obyvateľov. Ako prvé vo funkcii si chce dať Becík vypracovať audit na jednotlivé odvetvia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X