Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: NitraDen.sk, SH
14. marca 2024 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Veľkonočné dobrodružstvo v Ponitrianskom múzeu: Príďte sa naučiť niečo nové o našich veľkonočných tradíciách

Ponitrianske múzeum v Nitre otvára svoje dvere pre deti, aby sa zúčastnili zábavného programu zameraného na tradície spojené s Veľkou nocou. Aktivity zahŕňajú spoznávanie ľudových postáv, hudobné a tanečné vystúpenia, tradičné jedlá, symbolické rituály a tvorivé dielne na výrobu veľkonočných ozdôb.

Ponitrianske múzeum v Nitre opäť otvára dvere pre deti z materských a základných škôl, aby sa spolu zahrali a dozvedeli viac o tradíciách spojených s Veľkou nocou. Tento rok sa program bude konať v dňoch 14., 15. a 20. marca, a to s bohatou ponukou výchovno-vzdelávacích aktivít a tvorivých dielní.

Deti budú mať možnosť spoznať postavy ako Morena, Smrť, alebo Kyselica, ktoré sú súčasťou ľudovej tradície, a zistiť, čo reprezentujú pojmy ako hájik, letečko alebo májik. S hudobníkmi si zaspievajú a zatancujú, vyzdvihnú si jedlá tradičné pre Zelený štvrtok a ochutnajú judáše. Okrem toho sa zúčastnia aj symbolického vynášania Moreny z chotára a prinesú jar v podobe Kvetnej nedele.

Tvorivé dielne im umožnia upliesť si korbáče, zdobiť veľkonočné vajíčka a vytvárať vlastné veľkonočné ozdoby pod vedením ľudových majstrov. Tento obohacujúci program je už tradičnou súčasťou Ponitrianskeho múzea v Nitre, ktorého zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X