Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kostol svätého Martina
Zdroj: foto, ilustračné Mesto Nitra
6. apríla 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Veľká noc bez bohoslužieb. Návšteva kostola je možná len v prípade dodržania prísnych hygienických opatrení

Konať sa môžu len súkromné bohoslužby. Limitovaný je aj počet osôb. Okrem kňaza to môže byť človek, zabezpečujúci záznam pre veriacich.

Verejné bohoslužby ostávajú naďalej zakázané, nariadenie tak trvá aj počas veľkonočných sviatkov. Na súkromnej bohoslužbe sa môže zúčastniť výlučne celebrant a nevyhnutná asistencia, prípadne technický pracovník, ktorý zabezpečuje prenos pre veriacich. Vyplýva to z usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Kňazi môžu naďalej súkromne sláviť obrady v kostoloch a taktiež zabezpečiť internetové prenosy obradov pre veriacich. Počas súkromnej bohoslužby však iní ľudia do kostola vstupovať nesmú.

Opatrenia pri návšteve kostola

S výnimkou konania bohoslužieb môžu byť kostoly otvorené, no vstup a pobyt v nich je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami. „Pri vchode do kostola treba aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice, zabezpečiť, aby odstup medzi osobami, okrem úzkej rodiny, bol minimálne dva metre. Počet osôb v kostole v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jedna osoba na 25 m2 z verejne prístupnej časti kostola,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Ako dodal, takisto je potrebné vykonávať častú dezinfekciu priestorov, hlavne dotykových plôch, podláh, predmetov či kľučiek.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X