Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestske zastupitelstvo
ilustračné
18. decembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

V rámci nitrianskeho mestského zastupiteľstva pribudne kamerový systém, radnica zaň zaplatí cez 13-tisíc eur

Podľa zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke, bude rozšírené hlasovacie konferenčné zariadenie o kamerový systém. Ten má byť určený pre mestské zastupiteľstvo z dôvodu nahrávania záznamov zo zasadnutí.

Ako sa uvádza v zmluve, kamerový systém dodá košická firma A.S.Partner, s.r.o. Komponenty budú dodané nasledovne: 3x IP kamera, HDTV 180p, 1920,1080, 30x zoom, 1x prepínač / switch POE, 1x počítač pre riadenie kamier, 1x skladovací box.

Predmetom zmluvy sú aj práce, konkrétne pôjde o inštaláciu, oživenie, kalibráciu, zaškolenie a dopravu samotných komponentov. V cene, ktorú mesto zaplatí, je aj softvér (HER CPS – automatické riadene kamier, ročná licencia).

Mesto za kamerový systém zapaltí celkových 13.783,20 eur vrátane DPH. Financie sú rozdelené nasledovne: IP kamera HDTV, 1920y1080, 30x zoom = 8.593,20 eur vrátane DPH, prepínač / switch POE = 574,80 eur s DPH, počítač pre riadenie kamier = 2.683,20 eur s DPH, inštalácia, oživenie a kalibrácia = 624 eur vrátane DPH, doprava = 492 eur s DPH, skladovací box = 372 eur s DPH a softvér HER CPS – kamerový systém (ročná licencia) = 444 eur vrátane DPH.

Dodávateľ sa podpisom zmluvy zaviazal, že kamerový systém dodá najneskôr do 28 kalendárnych dní od podpisu zmluvy, pričom miestom dodania je Mestský úrad v Nitre. Záručná doba bola dohodnutá nasledovne. Na softvér v trvaní 12 mesiacov a na hardvér 24 mesiacov. „Záruka sa vzťahuje na funkčnosť dodaného softvéru a bezporuchový chod dodaného hardvéru,“ píše sa vo zverejnenom dokumente.

Zmluva bola podpísaná koncom novembra tohto roka ešte bývalým primátorom Nitry Jozefom Dvončom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X