Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deratizacia potkany mysi mesto.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages - koláž NitraDen.sk
16. septembra 2021 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V Nitre bude prebiehať celomestská jesenná deratizácia, nezabudnite na tieto povinnosti

Aj osoby v prenajatých či vlastných nehnuteľnostiach majú povinnosť deratizovať.

Na jeseň každoročne prebieha celomestská deratizácia, tak tomu je aj v tomto roku. Prebiehať bude v termíne od 27. septembra do 26. novembra. Deratizácia je dôležitá ako prevencia proti šíreniu chorôb, ktoré sú častokrát prenosné aj na človeka.

Povinnosť deratizovať majú fyzické osoby a to v pivničných priestoroch rodinných domov, v priestoroch pri chovoch hospodárskych zvierat, na skládkach komunálneho a rastlinného odpadu, v okolí žúmp a kanalizačných vpustí.

Pre právnické osoby tak isto platí táto povinnosť a to zabezpečiť výkon pomocou deratizačných firiem. Musí ísť o firmy odborne spôsobilé a oprávnené vykonávať deratizáciu v zmysle platných predpisov.

Mesto môže požiadať právnické osoby a fyzické osoby, aby nahlásili firmu, ktorá deratizáciu vykonala. Do ukončenia deratizácie mesta, čo je 26. novembra, musia osoby aj firmy oprávnené na výkon deratizácie zaslať mestu zoznam osôb, pre ktoré deratizáciu vykonali na Mestsky úrad v Nitre – odbor životného prostredia.

Tieto osoby aj firmy sú počas deratizácie povinné riadiť sa pokynmi a harmonogramom mesta Nitry a v prípade zvolania sa zúčastňovať rokovaní o koordinácii deratizácie. Výkon deratizácie podlieha kontrole Regionálneho úradu pre verejne zdravotníctvo.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X