Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Opitý muž na útvare MsP v Nitre
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: MsP Nitra
23. januára 2019 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

V budove nitrianskej mestskej polície bolo rušno, prišiel k nim mladý muž, ktorý bol agresívny a robil výtržnosti

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, nedávno bolo na ich útvare rušno. Vo večerných hodinách totižto prišiel do ich hlavnej budovy, ktorá sa nachádza na Cintorínskej ulici, neznámy mladý muž, pričom javil známky požitia alkoholu.

Muž na otázku príslušníka operačného strediska, ktorý sa ho pýtal, s čím mu môže pomôcť, odovedal, že nič od polície nepotrebuje, ale že ostane v ich budove, pretože sa mu chce. 

Muž si následne vyzliekol kabát, odložil si ho na lavicu a ďalej stál pri pulte operačného príslušníka. Mestskí policajti sa ho ešte niekoľkokrát opýtali, čo od nich potrebuje, no muž nič racionálne neuviedol. Neskôr polícii povedal, že chce, aby ho niekam odviezli, pretože policajti sú lacnejší než taxíky. 

„Po tomto vyhlásení ho hliadka vyzvala, aby opustil budovu mestskej polície, čo muž najskôr nechcel akceptovať. Keď po viacerých výzvach vyšiel z budovy, pevne sa chytil držadla otvorených vchodových dverí a začal sa vyhrážať, že tie dvere vytrhne a rozkope. Tieto vyhrážky niekoľkokrát krikom zopakoval a na potvrdenie svojich slov začal s dverami silno mykať,“ napísala nitrianska mestská polícia.

Ako ďalej pokračovala polícia, jeho agresívne správanie postupne naberalo na intenzite, a preto ho hliadka vyzvala, aby upustil od svojho doterajšieho protiprávneho konania. Hliadka ho taktiež upozornila, že ak neprestane, budú voči nemu použité donucovacie prostriedky.

„Na výstrahy a výzvy muž nereagoval a vo vyhrážkach a mykaní dverami pokračoval. Mestskí policajti preto použili donucovacie prostriedky, aby mu zabránili v ďalšom nezákonnom konaní a predviedli ho späť na útvar mestskej polície, tentokrát za účelom zistenia jeho totožnosti,“ vyjadrila sa Mestaká polícia v Nitre. 

Podľa ďalších informácií od nitrianskych policajtov, muž spočiatku odmietal uviesť svoju totožnosť, no neskôr svoje osobné údaje nadiktoval. Podľa nich polícia zistila, že ide o 21-ročného muža zo Zlatých Moraviec. Jeho konanie bolo v zmysle priestupkového zákona postúpené na ďalšie objasňovanie. 

„Po týchto úkonoch mestskí policajti vyzvali muža, aby budovu opustil, čo tentokrát urobil bez akýchkoľvek vyjadrení alebo náznakov o pokus poškodenia cudzej veci,“ doplnila na záver nitrianska mestská polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X