Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
12. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF, © NitraDen.sk Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa sa umiestnila medzi deviatimi najlepšími slovenskými univerzitami

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je jednou z deviatich najlepších slovenských vysokých škôl. Vyplýva z aktuálneho rebríčka University Ranking by Academic Performance (URAP). 

Ide o rebríček zostavovaný Inštitútom informatiky na Middle East Technical University. Ranking URAP sumarizuje hodnotenie podľa kritérií, ktoré hodnotia vedecké aktivity univerzít. V rankingu 2017 – 2018 bolo posudzovaných 4 000 univerzít, z ktorých do hodnotenia postúpilo 2 500 najlepších.

Na celkovom hodnotení sa rôznou váhou podieľa šesť kritérií. Je to počet článkov v roku 2016, počet všetkých citácií za obdobie rokov 2012 až 2016, počet všetkých publikácií, impakt článkov, impakt citácií a medzinárodná vedecká spolupráca.

Hodnotenie URAP tak predstavuje jeden z najrozsiahlejších rankingových systémov hodnotenia kvality univerzít s najvyšším počtom publikácií. UKF sa v hodnotení URAP 2017/2018 umiestnila na 790. mieste v Európe a v slovenskom porovnaní hodnotených univerzít obsadila deviate miesto.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X