Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Foto: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
15. februára 2024 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF Diskusia()

Nitrianska UKF je prvá veľká verejná univerzita s inštitucionálnou akreditáciou od SAAVŠ

Univerzita získala inštitucionálnu akreditáciu od SAAVŠ, čo posilňuje jej postavenie v tvorbe študijných programov. Čo toto rozhodnutie znamená pre študentov a aké možnosti otvára? Prečítajte si viac v našom článku.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre ako prvá veľká verejná univerzita získala inštitucionálnu akreditáciu od Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ). Výkonná rada Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo SR dňa 8. februára 2024 rozhodla, že Vnútorný systém zabezpečovania kvality UKF v Nitre a jeho implementácia je v súlade so štandardmi SAAVŠ. Tento krok posilňuje pozíciu univerzity v tvorbe a implementácii študijných programov v 19 odboroch.

Pracovná skupina SAAVŠ, pod vedením prof. Ing. Márie Marekovej, CSc., navštívila UKF v Nitre v dňoch 22. až 28. júna 2023 a posudzovala na mieste súlad Vnútorného systému kvality UKF so štandardmi SAAVŠ. Pracovná skupina hodnotila okrem Vnútorného systému aj súlad študijných programov a habilitačných a inauguračných konaní so štandardmi SAAVŠ.

Pracovná skupina SAAVŠ vo svojej správe, ktorá bola UKF doručená v januári 2024, konštatovala, že pri hodnotení implementácie Vnútorného systému zabezpečovania kvality UKF neidentifikovala nedostatky, ktoré by implikovali uloženie opravných opatrení.

Pracovná skupina tiež navrhla zlepšenie nastavenia a implementácie Vnútorného systému zabezpečovania kvality UKF a zároveň ocenila kvalitu sebahodnotenia a spoluprácu s praxou, ktorú počas návštevy oceňovali tak študenti, ako aj zamestnávatelia.

Udelená akreditácia umožňuje UKF vytvárať, upravovať a uskutočňovať 240 študijných programov v 19 odboroch, čím poskytuje širokú paletu možností pre študentov. Medzi slovenskými univerzitami UKF predstavuje druhú najrozmanitejšiu univerzitu z hľadiska ponuky štúdia. V akademickom roku 2023/2024 na UKF v Nitre študuje 7 010 študentov, z tohto 743 zahraničných študentov denného štúdia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X