Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka uniag tyzden vedy a techniky konferencia.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj : uniag.sk
11. novembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Týždeň vedy a techniky na SPU patril aj Vedeckej konferencií doktorandov

Pri príležitosti 15. ročníka Týždňa vedy a techniky na Slovensku sa 6. novembra na SPU v Nitre konala Vedecká konferencia doktorandov Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov a Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

Podujatie organizovali spoločne obe fakulty, pod záštitou dekana FAPZ doc. Petra Ondrišíka a dekana FBP prof. Jána Tomáš. Otvorila ho prodekanka FBP prof. Adriana Kolesárová a príhovor dekana FBP.

Na konferenciu bolo zaregistrovaných 60 účastníkov, z toho 38 z SPU (21 doktorandov z FAPZ, 15 z FBP, 2 z FZKI), dvaja zo Slovenskej akadémie vied a 20 študentov zo zahraničných univerzít (Poľsko, Uzbekistan Chorvátsko, Čína).

Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk

Program bol rozdelený do ôsmich tematických okruhov: agrobiotechnológie; aplikovaná a molekulárna biológia; multifunkčné poľnohospodárstvo, životné prostredie a rozvoj vidieka; rastlinná produkcia; technológia, kvalita a bezpečnosť surovín a potravín rastlinného pôvodu; technológia, kvalita a bezpečnosť surovín a potravín živočíšneho pôvodu; výživa ľudí a živočíšna produkcia.

Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk

Prezentované práce boli publikované formou rozšíreného abstraktu v zborníku, ktorý je dostupný na webovej stránke konferencie alebo vo forme vedeckých príspevkov, ktoré budú publikované v Journal of Central European Agriculture, Acta Fytotechnica et Zootechnica alebo The Journal of Microbiology, Biotechnology and Food Sciences.

VKD priniesla účastníkom nové skúsenosti, poznatky, vedomosti, ale aj kontakty a zaujímavé nápady. Podujatie bolo ukončené exkurziou spojenou s degustáciou vín na Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku SPU, s.r.o., v Oponiciach.

Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk
Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X