Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titulka uniag tyzden vedy a techniky konferencia.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj : uniag.sk
11. novembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Týždeň vedy a techniky na SPU patril aj Vedeckej konferencií doktorandov

Pri príležitosti 15. ročníka Týždňa vedy a techniky na Slovensku sa 6. novembra na SPU v Nitre konala Vedecká konferencia doktorandov Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov a Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

Podujatie organizovali spoločne obe fakulty, pod záštitou dekana FAPZ doc. Petra Ondrišíka a dekana FBP prof. Jána Tomáš. Otvorila ho prodekanka FBP prof. Adriana Kolesárová a príhovor dekana FBP.

Na konferenciu bolo zaregistrovaných 60 účastníkov, z toho 38 z SPU (21 doktorandov z FAPZ, 15 z FBP, 2 z FZKI), dvaja zo Slovenskej akadémie vied a 20 študentov zo zahraničných univerzít (Poľsko, Uzbekistan Chorvátsko, Čína).

Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk

Program bol rozdelený do ôsmich tematických okruhov: agrobiotechnológie; aplikovaná a molekulárna biológia; multifunkčné poľnohospodárstvo, životné prostredie a rozvoj vidieka; rastlinná produkcia; technológia, kvalita a bezpečnosť surovín a potravín rastlinného pôvodu; technológia, kvalita a bezpečnosť surovín a potravín živočíšneho pôvodu; výživa ľudí a živočíšna produkcia.

Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk

Prezentované práce boli publikované formou rozšíreného abstraktu v zborníku, ktorý je dostupný na webovej stránke konferencie alebo vo forme vedeckých príspevkov, ktoré budú publikované v Journal of Central European Agriculture, Acta Fytotechnica et Zootechnica alebo The Journal of Microbiology, Biotechnology and Food Sciences.

VKD priniesla účastníkom nové skúsenosti, poznatky, vedomosti, ale aj kontakty a zaujímavé nápady. Podujatie bolo ukončené exkurziou spojenou s degustáciou vín na Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku SPU, s.r.o., v Oponiciach.

Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk
Týždeň vedy a techniky SPU konferencia
Zdroj : UNIAG.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X